Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van az hogy nappal...

Miért van az hogy nappal állandóan aludnék, éjszaka meg fitt vagyok?

Figyelt kérdés
Nagyon elegem van már ebből.Ma is átaludtam a napot,miközben lett volna fontos dolog amit el kellett volna intéznem,de nem bírtam volna felkelni.Most meg kezd megjönni az energiám,de ilyenkor meg már mit csináljak,az egész napom el van szúrva:s Szedtem 2hétig vitamint,akkor nem volt ilyen,de most hogy nem szedek megint visszaestem.Most vitaminnal tömjem magam,hogy erőm legyen?Azért ez egy kissé nem normális.Ha pszichikai oka van ennek,hogyan tudnám magam lelkileg kissé felpörgetni?Szerintem hiányzik belőlem az akarat,vagy nem tudom,unalmasnak találok minden napot,állandóan csak ebben a városban vagyok ahol lakom,pedig úgy szeretnék valami mást is látni,az talán kicsit feltöltene,csak az a baj hogy nincs pénzem arra hogy elutazzak:(
2010. máj. 14. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna...:D

Én is így vagyok vele, szóval kíváncsian várom én is, hogy mit javasolnak majd a többiek:D

2010. máj. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt hittem csak nekem van ilyen,és egyedül vagyok ezzel:))
2010. máj. 14. 20:49
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát ez olyan, hogy rá lehet szoktatni magad. Pl ha mindenképp muszáj felkelned reggel, és bemenni dolgozni, ott meg ugye nem aludhatsz napközben, aztán hazajösz és mondjuk otthon sem hagynának aludni, este 10-kor pedig lekapcsolódna a villany, és nem tudnál semmit sem csinálni, mondjuk elem lámpád sem lenne.


Akkor megszoknád hamar :)

2010. máj. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen,de jelenleg nem dolgozom.És ha van is valami amit el kell intéznem,azt is halogatom a végsőkig.Nagyon utálom magam ezmiatt.
2010. máj. 14. 20:57
 5/9 anonim válasza:

Nyilván váltani kell. Azt nem teheted meg, hogy este amikor tele vagy energiával mégis lefekszel aludni, ezért marad az, hogy reggel időben felkelsz (nem alszol délig) és egész nap fent vagy, majd estére már el kell fáradnod. Olyat megtehetsz, hogy egy 20-30 percre ledőlsz az ágyba és közbe bekapcsolod a TV-t, zenét jó hangosra így nem fogsz tudni elaludni viszont egy nagy adag plusz energiát mégis nyersz, hogy kibírd. Emellett próbálj meg napi rendszerességgel egy kicsit sportolni/mozogni, de legalább heti 3 alkalommal, hidd el jobb lesz. Egy kisebb dózisú multivitamin készítményt szedj. De ehhez is kell kitartás, anélkül nem megy. Csak az elején lesz nehéz, később természetessé válik.


F/17 sportoló

2010. máj. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Éjjel nem is tudok aludni,ilyenkor csak virrasztok,meg netezek,de unom már a netet is.Tudom,hogy a sportolást mindig mondják,de nekem ehhez nincs energiám,meg kedvem se,mert ettől még ezen a helyen leszek.El szoktam menni sétálni,meg ilyenek,de már körbejártam 5ezerszer ezt a várost,mindig ugyanazt látom.Húzóerő sincs a közelemben,aki kicsit ebből kirángatna,mivel egyedül élek.
2010. máj. 14. 21:21
 7/9 anonim ***** válasza:

Első vok:)

Én úgy vagyok vele, hogy nekem mivel suli van, ezért muszáj reggel felkelnem és bemennem, de hiába van ez minden nap, hogy korán és ráadásul ugyanabban az időpontban kelek, suli közben mégis mindig majdnem bealszok, sőt szünetekben aludni is szoktam és mikor hazajövök hiába minden erő vagy elalszok vagy végig szenvedem az egész napot és hip-hop, estére megjön az életkedvem, akkora mikor már az ágyban kéne lennem...

Normális esetben ha nem kellene suliban lennem (bár most már nem kell, mert vége a sulinak, majd csak jövőre) akkor a napon így nézne ki: reggel 10-11-kor felkelek, aztán végzem az aznapi dolgokat, és közben elfáradok és délután egy órát vagy alszok, vagy punnyadok és aztán estére felébredek és nekiállok a többi dolgomnak (alkotok, művészkedek) és hajnali 2 körül már olyan jól eltudok aludni, mint a bunda:) nekem pl ez lenne az ideális minden nap:)

Ezért is van az, hogy év közben mindig morcos, depis vagyok, mert valahogy sosem tudtam igazodni ahhoz a bizonyos napirendhez, amihez mindenkinek kellene.

Jah és még egy. Én próbáltam a sportot is, valamikor versenyúszó voltam és lehet, hogy akkor attól kifáradtam, de mégis éjszakára megint felélénkültem és soha sem lehetett lelőni, szóval számomra ennyit a sportról is, mert nem segített... Jah és a vitaminok sem váltak be.

2010. máj. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Meg akartalak kérdezni téged én is,hogy te hogy állsz ezzel a napirenddel:)Nekem is az a bajom,hogy ez már elég régóta így van,néha sikerül reggel felkelnem és végigvinnem a napot,de ez csak akkor van,ha olyasmit kell csinálni,ami érdekel esetleg(mondjuk ez nem sok van:)Nincs autóm se,meg ilyenek,pedig ez sokat lendítene hogy egy kicsit távolabb elmenjek 1napra.Rossz nappal aludni,mert kiszívja a maradék energiámat is.Akkor ezek szerint még a családoddal laksz,néha az lenne a legjobb ha lenne körülöttem valaki,de csak a kutyusom van,aki ugyanolyan lusta lett mint én,és ugyanúgy alszik(és horkol is).A vitaminból B6-ot szedtem,és nem tudom az volt-e hatással rám,hogy fenn bírtam maradni,de most még fáradtabb vagyok,mint előtte.Szóval fogalmam sincs honnan lehet életkedvet meg energiát nyerni:)
2010. máj. 14. 23:29
 9/9 anonim ***** válasza:

Életkedvet meg energiát én is utazásból tudok:) és minél messzebb megyek, annál jobb, de sajnos ezeknek az utazgatásoknak van egy anyagi oldaluk is, vagyis hát nem olcsók... pedig akkor mindig felélénkülök:D

Amúgy nem sokat számít, hogy anyummal lakom, mert ő szinte soha nincs itthon, mindig dolgozik, ha meg igen, akkor ő is alszik:D, idén meg úgyis elköltözök... És ráadásul a barátom is ilyen álomszuszék, ő is nappal alszik és éjszaka van ébren:D bár ő napi 14 órát alszik!

De az az érdekes, ha pl olyan van, hogy elutazok máshova, másik országba, akkor már hajnalban csiripelek mert felfedező útra kell velem menni és estig járom az adott várost, helyet és közben nappal nem is alszok, hanem totál elememben vagyok és beérem a 7 óra alvással, mert nem akarok lemaradni semmiről és megakarok ismerni mindent az adott helyen:) Szóval csak itthon rossz...

2010. máj. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!