Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Melyik a jobb, a szemüveg,...

Melyik a jobb, a szemüveg, vagy a kontaktlencse?

Figyelt kérdés

Mindig szemüveges voltam, de ki szeretném próbálni a kontaktlencsét. Utóbbinak mik az előnyei, hátrányai?

Kinek mi a tapasztalata?



2017. máj. 16. 18:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is szemüveges vagyok gyerekkorom óta, de a kontaktlencsét volt szerencsém kipróbálni anno Ofotért-nél mikor 25 éves korig bárki igényelhette a 3 havi ingyen lencsét+folyadék + látásvizsgálat ekkor éltem a lehetőséggel. De nekem személy szerint nem vált be, mindig nálam kellett hogy legyen a szemüvegem mert volt h melóközbe kiesett a lencse az egyik szememből illetve be is gyulladtak a szemeim (nem aludtam benne, nem volt napokig a szememen, csak pár órát).

Így azóta sem hordok lencsét , mert nekem nem vált be.

Bátyám is gyerekkora óta volt szemüveges, de megműtötte Bp-en a szemeit és azóta tökéletes a szeme hál istennek pedig nagyon rossz volt neki.

Először úgy is megvizsgálják a szemed és úgy ajánlanak lencsét!

NE más után menj h ki milyet használ, lehet hogy az illetőnek be vált lehet h neked nem fog és fordítva

2017. máj. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
10 éves korom óta vagyok rövidlátó (most 32 vagyok). 15 évesen lett kontaktlencsém, azóta csakis a lencse! Jó, este meg éjszakára már kiveszem, de ennél jobb nincs. Teljesen visszaadja azt az élményt, amit a természetes éleslátás biztosít, nem esik ki a perifériás látásom, nem kell törölgetni a szemüveget, nem törik össze, hordhatok napszemüveget... (van sötétedős dioptriás szemüvegem, de az sose lesz olyan, mint egy jó napszemüveg). 17 éve hordom teljesen problémamentesen, sose esett ki, meg semmi ilyesmi.
2017. máj. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

10 éve van kontaktlencsém,soha nem váltanék szemüvegre(természetesen otthon szemüvegben vagyok).Sportolásnál vagy akár esőben sem gond a viselése.

Még nem is hallottam olyat,hogy valakinek csak úgy kiesett a szeméből.

Persze,ha nagyon érzékeny a szemed ,akkor nem ajánlatos használni,de egyébként nincs vele baj.

2017. máj. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is lencsepárti vagyok.


Előnyei:

- nem párásodik be

- esőben nincs vele probléma

- nem kell törölgetni napközben, nincs kosz a szemed előtt

- nincs keret a szemed előtt

- könyökölésnél nagyobb a szabadságod, vagy pl. amikor tévét néznél fekve

- nem nyom

- ha még romlik a szemed, gyakrabban lehet hosszáigazítani a dioptriát


Hátrányai:

- kiszárad a szemed

- utazásokon (pl. egész éjszakai buszúton) problémás, ilyenkor jobb a szemüveg

- drágább általában

- kicsit bonyolultabb az ápolása + ki kell venni, be kell tenni mindig, és figyelni kell a folyadék és a lencse utánpótlására (ez valakinek probléma)

- fertőzésveszély nagyobb

- ami még számomra problémás, de lehet, hogy hülyeség: ha napközben pihenni akarok, akkor pár órára nem akarom kiszedni a lencsét (ha nem otthon vagyok, akkor még inkább nem), viszont benthagyni sem akarom, és így inkább nem pihenek sosem


Egyébként a megfelelő lágy kontaktlencse nem tud kiesni. Én abban fürdök, víz is megy bele, megdörzsölöm a szemem, de akkor sem esik ki. Ha csak nem nyúlok hozzá nagyon célirányosan, meg sem mozdulna. Optikába, orvoshoz pont azért kell menni, hogy megvizsgálja, hogy alkalmas-e a szemed lencse hordására - mert nem mindenkinek az -, és hogy megadja a helyes paramétereket, pl. a görbület elég fontos.

2017. máj. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3-as azelőtt én se sűrűn hallottam,illetve nem nagyon hittem el mikor hallottam is. De mivel sajnos nem 1x megtörtént velem is,nem vonom kétségbe.

Így maradok szemüvegnél,amit hogy őszinte legyek sem cserélnék már le kontaktlencsére.


1-es voltam

2017. máj. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1es: ha kiesett a lencséd, az azért volt, mert nem illeszkedett rendesen (rossz görbület pl), vagy kiszáradt alatta a szemed (ez a mai lencsékkel már nem fordul elő, hacsak nem a szemed problémás).

Úgyhogy ha szakember alapos vizsgálat után ad lencsét a szemedre, gyakorlatilag lehetetlen, hogy kiessen.


2es voltam.

2017. máj. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!