Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüvegről kontaktlencsére...

Szemüvegről kontaktlencsére váltás?

Figyelt kérdés

Jövő héten szeretnék majd menni valamelyik optikába.

Mennyibe kerül egy jobb ofotért-ban a vizsgálat?

Meddig tart?

Már aznap kapok is lencsét? Vagy úgy rendelnek?

Nem baj, ha az egyik szemem gyengébb, mint a másik?



2017. ápr. 13. 18:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Az ofotért elég vacak... Persze üzlete/személyzete válogatja, de na. Mindegy.


Vizsgálat minden normális helyen ingyenes, ha rendelsz is lencsét. Ha nem rendelsz akkor általában 5000 ft.


Ha várakozni kell akkor annyi, plusz a vizsgálat kb 20 perc.


Ha "egyszerű" a szemed, átlagos, akkor azonnal is kaphatsz lencsét. Ha valami extra vagy ritka görbületű a szemed, akkor lehetséges, hogy rendelni kell majd.


Nem baj, csak majd figyelned kell mikor nyitod a lencséket, hogy ne keverd össze őket. Bár hamar kiderül ha beteszed.


Amúgy kell majd venni lencsefolyadékot, abban tárolod és azzal tudod letisztítani. Nem érdemes spórolni rajta mert nagyon sok van egy üvegben, sokáig tartanak. És mindegyikhez szokott járni új lencsetartó is. Azok általában úgy vannak, hogy az egyik kupak színes a másik nem. Tehát mindig a színesbe teszed a jobboldalit vagy ilyesmi, és nem kevered össze őket.

2017. ápr. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2017. ápr. 13. 19:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló szépen leírta, még annyit tennék hozzá, hogy ha magas dioptriájú (mármint mínuszosabb) a szemed, akkor olyan lencséjük nem feltétlen van a boltban, azt rendelniük kell. A Vision Expressben pl. 6-osig tartanak lencséket (legalábbis 7-es már nincs, az tuti), ha annál nagyobb dioptriájúra van szükséged, azt megrendelik neked, és később mehetsz érte (maximum egy hét). Nekem az egyik szemem 7-es, szóval figyelnem kell rá, hogy ne akkor menjek venni, amikor már csak pár napom van az utolsó lencséből. Csak ennyi.


Első alkalommal viszont próbalencsét adnak. Szóval ha azt be tudtad tenni, akkor azt egyből megkapod.

2017. ápr. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszi!

Mínuszos szemeim vannak, 3-as körül. Pontosan nem emlékszem, elég régen voltam már vele szemészeten. Akkor elvileg az van nekik ott helyben is nem?

És ha esetleg görbület stb. miatt nem lenne azt később akkor ők rendelik, és megyek érte? Vagy később már nekem kell itthonról?

2017. ápr. 14. 08:38
 5/5 anonim ***** válasza:
A Vision Expressről tudok csak nyilatkozni. Én úgy szoktam, mivel úgyis útba esik, hogy bemegyek, mondom, hogy milyen lencse kell, ők pedig mondják, hogy megrendelik, és ha megjön felhívnak, maximum egy hét. Előleget szoktak kérni, azt hiszem. Amikor pedig felhívtak, visszamegyek a boltba a lencséért.
2017. ápr. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!