Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nem tudok aludni?

Miért nem tudok aludni?

Figyelt kérdés
Mostanában nagyon fáradt vagyok, de délután hiába próbálok egy kicsit pihenni nem tudok és reggel is 5-6 óra körül fel vagyok, és már nem tudok vissza aludni:/ Pedig úgy érzem, hogy a szememet sem bírom nyitva tartani, de amikor lefekszem és aludnék akkor nem megy..

2017. júl. 11. 10:15
 1/2 anonim válasza:

Ennek szamtalan oka lehet.

Megnovekedett stressz, tulhajszolt eletmod, nyugtalansag, szorongas, feszultseg, felelem, stb., de akar okozhatjak egeszsegugyi problemak is az alvatlansagot, pl.: cukorbetegseg, pajzsmiriggyel kapcsoltos problemak, hormonalis valtozasok, vagy mas szamtalan dolog. A problemat neked kell eszrevenni, te ismered a legjobban a szervezeted. En azt olvastam egyszer, hogyha elalvas elott sokat agyalsz dolgokon, akkor az a legjobb, ha leirod azokat egy papirra. Nekem szemelyszerint ez bevalt. Ha mas eredetu problemaid vannak, es tovabbra sem tudsz elaludni, erdemes felkeresned egy orvost, hatha tudnak neked segiteni.

2017. júl. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az előttem szólónak igaza van, én csak annyival egészíteném ki, hogy sportolsz valamit? Sajnos nálam az álmatlanság már >1 éve működik, ha lefáradok, sokszor jobban alszom, de ebben a rohadt melegben nem mindig veszem rá magam, nah, olyankor (mint tegnap este is) 2 × 1,5 órát ha alszom, de sokszor volt már, hogy gyakorlatilag semmit... Egyelőre pontos okot nem tudok, de az biztos, hogy többet kellene mozogjak, lehet nálad is ez áll fenn, a szervezeted fizikailag nem fáradt, csak az agy, nem biztos persze, csak egy tipp...
2017. júl. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!