Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hányszor egészséges egy nap...

Hányszor egészséges egy nap pisilni?

Figyelt kérdés
Napi 1,5-2 litert iszom és 2-3 óránkét járok pisilni.Ez sok?

2017. aug. 17. 17:33
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
Nem.
2017. aug. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
Nem.
2017. aug. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Tankönyv szerint a testsúlykilogrammod x 40 ml vizet kéne meginni, ebben nincs benne amit megterhelés vagy meleg hatására kiizzadsz, illetve lázasan még többet kell inni. Tehát én 100 kiló vagyok, az nekem 4 liter.


2-3 óránként pisilés az átlagos...

2017. aug. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%

Nem hinném, hogy van ilyen szabály a gyakoriságra. Nyilván ha folyton kell, az nem jó, de azt is megértem pl. 4 liter tea és 3 kiló görögdinnye esetén :)

2 liternél itthon bizonyára én is ilyen gyakran járok (sosem nézem az órát, de kb.), viszont ha kell, 9 órát is kibírok, ami hasznos, de tudom, hogy nem tipikus dolog. 2-3 óra az normális.

2017. aug. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

"ha kell, 9 órát is kibírok, ami hasznos"


Csak rövid távon! Hosszú távon az inkontinencia meg a vesebaj, meg ilyenek előszobája...

2017. aug. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok. Az előzőekhez hozzátenném, hogy pl.melegben a bevitt folyadék egy részét kiizzadod, így olyankor kevesebb a vizelet. Többször kell menned, ha vizelethajtó hatású italokat iszol, pl.kóla, fekete tea, egyes gyógyteák.
2017. aug. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az inkontinencia, másképp vizelettartási képtelenség. Ez akkor alakul ki, ha gyengül, vagy sérül a záróizom és ez miatt nem tudjuk tartogatni a pisit. Hogy egy izom ne gyengüljön el, tornáztatni kell.


Vesebaj vagyis vesebetegség, ez sokféle lehet. Itt a vesegyulladás jöhet szóba. A vesegyulladás egyik oka a húgyhólyaggyulladás, más néven hólyaghurut, mellékhatása. Ez csak akkor jöhet létre, ha a hólyaghurut hosszú ideig fenn áll és elég gyenge az immunrendszer.


A hólyaghurut létre jöhet a húgycső hosszan tartó gyulladása miatt. Vagy bepang a vizelet a hólyagban. Egyszóval megromlik a vizelet a hólyagban. Ez akkor jön létre, ha gyenge a hólyag izomzata, más néven renyhe, vagy húgycső szűkület van pl. prosztata gyulladás. Ilyenkor nehezen, kicsi sugárban ürül a vizelet, más néven csordogál a pisi mikor WC-zünk. A baj az, hogy ilyenkor nem ürül ki az összes vizelet a hólyagból. Ezért pang be a vizelet.


Hogy egy egyszerű tartogatástól bepangjon a vizelet a hólyagban legalább 24 órát vissza kell tartani a vizeletet.


Tehát abból hogy, valaki tartogatja a vizeletét nagyon kicsi a valószínűsége, hogy vese baja lesz.


Hólyagrenyheség attól alakulhat ki, ha a pisitartogatós gyerekben stresszt váltunk ki azzal. Hogy ráparancsolunk hogy ne táncikáljon, ne mutassa ki hogy pisilni kell, mert mit szólnak, mert nem illik. Ilyenkor a stressz miatt visszafojtják a pisiingert és túltágul a húgyhólyagjuk. Más szóval észre se vesszük, hogy a gyerek egész nap nem volt WC-n. És ez naponta így megy.

2017. aug. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Most ezzel azt akarod mondani, hogy nem árt magának, aki úgy dolgozza végig a munkaidejét hosszú évtizedeken át akár, hogy munkaidőben még pisilni se megy el?
2017. aug. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#7-es vagyok. Miből vonta le ezt a következtetést? Hogy nem árt magának, aki úgy dolgozza végig a munkaidejét hosszú évtizedeken át akár, hogy munkaidőben még pisilni se megy el?


A 8 órát ki lehet bírni egészséges hólyaggal is. De hosszú évtizedeken át, nyilván renyhe hólyaggal lehet csak kibírni. Tehát ártott magának. Renyhe hólyagnál előfordulhat hólyaghurut. Ezt leírtam. Aztán az is lehet, hogy soha nem lesz hólyaghurutja. Alkati dolog. Mint az, hogy valaki gyorsabban futja le a 100 métert, míg más lassabban.

2017. aug. 19. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A renyhe hólyag egyébként a felnőtteknél úgy 90%, ezt a visszafogottság, a társadalmi normák okozzák. Gyerekkorban még erősebb a húgyhólyag vagyis még egészséges. pl. https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgy..
2017. aug. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!