Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Van olyan módszer/készítmény...

Van olyan módszer/készítmény amivel kevesebb alvással is kipihent lennék?

Figyelt kérdés
Sziasztok! nem tudom megfelelő topic-e előre bocsi. na szóval lassan jön az iskolaidő, és az érettségire való készülés.Mivel hétköznap járok heti 3 edzésre, és 3 különórára, így este 7 körül tudok nekiállni tanulni, és nem marad túl sok idő alvásra.Sokat kell tanulnom, tavaly is agyon fáradt voltam iskolaidőben,Van olyan módszer/készítmény amivel kipihentebb lehetnék viszonylag kevés alvással is?

2017. aug. 18. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs. Aludni kell, ennyi. Valamit valamiért. A legrosszabb, amit ilyen fiatalon tehetsz, hogy nem alszol eleget. Rámegy a tanulásra. Ha most még nem is, de később mikor majd sokkal többet kell tanulnod borzasztóan meg fog viselni. Minek a 3 különóra? Ezzel nyilván nem szeretném leszólni ami érdekel vagy amit szeretsz csinálni, csak annyit akarok mondani, hogy a mentális egészséged fontosabb. A legtöbb tanulási meg figyelemzavar az alvás hiányából fakad. Plusz nem hiszem, hogy annyira jól tudnál tanulni mikor este dög fáradtan hazaesel.

Én csak azt tudom tanácsolni, hogy valamit hagyj el a sok programból. Nem egészséges. Én ugyan így voltam, aztán nekem is elegem lett a folyamatos fáradtságból. Nem ér annyit. Majd csinálom ha több időm lesz, addig ráér.

2017. aug. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Molyember ***** válasza:
Arra gondoltál már, hogy nem az alváson kéne spórolni?
2017. aug. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem reggel tanulj, este max olvasd el. Készülj rendszeresen, ne pánikszerűen és nem kell éjszakáznod. Legjobb háton aludni párna nélkül, lefekvésre készítsd fel magad, készíts oda amire szükséged lehet este, víz, akármi. Elalvás előtt légzésfigyelés is nyugtató hatású.
2017. aug. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem a szakmunkás vizsgák elött utolso évben a kávé segitett ami nem egészséges , de hasznos volt így vészeltem át az utolsó évet 4-5 ora alvással és sok kávéval . Vagy kola vagy emeriga ital , koffein ami a fáradtságon át tud segiteni
2017. aug. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!