Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hányszor egészséges enni egy nap?

Hányszor egészséges enni egy nap?

Figyelt kérdés
Én reggel mikor felkelek eszek két virslit egy tojást kb 7 óra fele. 8:30 fele 2-3 kifli 11 kor 1-2 keksz vagy nápolyi valamit bekapok , reggeltől délig elég éhes tudok lenni. De egyszerre sokat sose tudok enni. Délbe lightos ebéd például 2 rántott hús kis körettel. 3 kor megint pár falat valami és 5 kor megint lightos vacsora. Tehát napi4x eszek közbe pár falat rágcsa. Ha nem ennék érzem hogy rosszul lennék egy idő után . És ez már vagy 10 éve így van . Nehéz fizikai munkát végzek , ha nem dolgozok akkor nincs ekkora igényem. Ja és 5 kor eszek utoljára reggelig simán kibírom nem vagyok éhes de midnen napom így telik . Szerintetek ez normális? Egy ismerősöm azt mondta nem okés mert ő este eszik de akkor nagyon sokat. Napi 1x. Én kinem bírnám. Voltam már vérvizsgálaton éhgyomorra cukroszintem mindig rendben volt. 27/f

2017. nov. 8. 20:36
 1/3 A kérdező kommentje:
MEg két liter víz átlagban bemegy. Nyáron nyilván több. Ezt is kifogásolják többen mert ők fél liternél nem isznak többet én meg ugye napi 5-6 x pisilek és hogy ez miylen már. Tudom nem érdemes foglalkozni másokkal cska kiváncsi vagyok nem egyedül vagyok e így. MErt a környezetemben mindneki napi-1-2 x eszik és alig iszik vmit.. jah és 65 kg vagyok :)
2017. nov. 8. 20:56
 2/3 anonim ***** válasza:

Nyilván Te is tudod, hogy napi 1,5 liter a minimum folyadékbevitel, de inkább a 2 litert ajánlják. Nem tudom, hogy az ismerőseid, akiket emlegettél, hogy vannak még életben. Ami az evést illeti, ha fizikai munkát végzel, nyilván éhes vagy, semmi különös nincs ebben. Egyébként is azt mondják, jobb napjában többször enni keveset, mint kevésszer sokat. Este meg pláne nem jó bezabálni, rosszabbul is alszik tőle az ember.

Szóval igen, amit Te csinálsz az normális, amit az ismerőseid, az nem. (Már megbocsáss, de azt a fél litert el sem hiszem. Nekem ha nincs meg az egy liter naponta már úgy szédülök, hogy a székből nem tudok felállni, egyszer el is ájultam emiatt. Alábecsülték, szerintem.)

2017. nov. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Pedig van ilyen. Anyukám nagynéném munkatársaim. Fél litert isznak max egy nap nyáron is. Én se tudom hogy birnám ki ha nem innék másfél, két litert ilyenkor simán szédülnék, nyáron 3 simán kell . Tudom hogy az a jó ha napi többször eszek , csak a környezetem furcsállja , mert legtöbben 1 max 2x esznek de általában csak este . Volt hogy este bekajáltam és én sem aludtma jól tőle. Ezek szerint nem az a rossz ahogy én csinálom :)
2017. nov. 8. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!