Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mostanában állandóan fázok,...

Mostanában állandóan fázok, reszketek, hideg a kezem, lábam - régen nagyon jól bírtam a hideget. Mi lehet az oka? Vérnyomás, immunrendszer, vagy komolyabb?

Figyelt kérdés

Kabátot már 7 éve nem hordtam, eddig egy póló egy kapucnis pulcsi, és elvoltam -5 fokig. Ettől hidegebben, úgy -17 fokig elvoltam még egy pulcsiban. (Illetve vastag zokni, és sima farmer.)


Azt még hozzátenném, hogy mindig gyorsan gyalogolok, és tavaly télen végig az erdőben termeltem a fát (volt -20 fok is, mégsem fáztam, semmi gond nem volt).


Most viszont érzem, hogy valami baj van, már most fázok, pedig + van, a kezeim, lábaim hidegek, és a szokásos pulcsimban reszketek a hidegtől... Mi lehet a baj? Csak elszoktam a hidegtől, vagy alacsony a vérnyomásom, vérkeringés, immunrendszer?

Valaki tapasztalt hasonlót? Elmúlt?


27/F


2017. nov. 29. 11:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Az a csoda,hogy eddig bírtad.A 27 év

nem nagy idő,de a szervezeted jelzi,

hogy törődnöd kéne vele.Én egy orvosi

vizsgálatot megejtenék.

2017. nov. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azért 27 évesen bírni kéne az ilyesmit - a munkatársam ötven valamennyi, és kesztyű nélkül dolgozik mínuszban a szerszámokkal...


Meg persze ennyi idősen dédapám átúszta a Volga folyót Sztálingrádnál, mert kilőtték alóla a hajót - miután haza jött télen is a patakban fürdött, mert az "felfrissít" és 80 évet megélt.

2017. nov. 29. 12:54
 3/6 anonim válasza:
Sztem lázas vagy
2017. nov. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amúgy nálam is ez van, én sokat gondolkoztam, majd rájöttem, hogy mi különbözik az eddigi éveimtől.

Eddig minden este fürödtem, forróvízben, mostanában pedig csak langyosban, és inkább csak 2-3 naponta. meg már nem edzek, de szerintem ez nem befolyásoló tényező.

2017. dec. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az "edzésre" én is gondoltam - régebben napi 5-10 km-t gyalogoltam (nagy léptekkel gyorsan megyek), ma meg inkább csak 1-2 km-t... A vérnyomással biztos összefügg, ezért gondoltam erre.
2017. dec. 1. 18:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem eddig (amíg nem lettem ilyen fázósabb) 110/70 60 pulzussal volt, most mióta nem edzek, voltam dokinál 1 hónapja, és ugyan ennyit mért.
2017. dec. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!