Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Rettegek, ha orvoshoz kell...

Rettegek, ha orvoshoz kell mennem. Mit tehetnék ellene? Többi lent.

Figyelt kérdés
Megműtöttek kétszer pár hónap különbséggel ugyan abban a kórházban. Azóta ha kontrollra kell menni vagy csak arra a környékre iszonyt érzek. Annyira rosszul vagyok már előző nap, hogy hidegrázásom lesz meg szédülök és felfordul a gyomrom. Már halálfélelmet is sikerült produkálnom. Ma pl. Csak egy vérvételre megyek ami semmiség, de mégis teljesen kivagyok. Ugyan ezt produkálom az orvosi rendelőben ahol kiderült a betegségem és kétszer onnan vitt el a mentő. Mit lehet tenni ez ellen? Mert a kórházasdinak egyszer csak vége lesz de a rendelőbe életem végéig járni kell, és azt érzem, hogy kísérővel is alig megy. Egyedül képtelen lennék rá. Pszichomókusokban nem hiszek!
2018. jan. 31. 08:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül ezzel. Erőt kell venni magadon, és elmenni. Minél többször sikerül legyőznöd a félelemed, annál kevésbé tud úrrá lenni rajtad.

Nem ennyire durván, de nekem hasonló volt fogorvossal. Egy rossz élmény után évekig rosszul voltam a gondolattól, hogy valaha újra elmenjek oda. Közben meg tudtam, hogy kéne, mert mi van, ha elromlanak a fogaim. Aztán egy pozitívabb napomon úgy döntöttem, felhívom a fogorvost és foglalok időpontot. Egyből hívtam, mert tudtam, hogy pár perc múlva meggondolnám magam úgyis. Aztán másnap elmentem, és utána úgy megnyugodtam, hogy azt sajnáltam, hogy nem korábban mentem, mert megkíméltem volna magam pár évnyi felesleges stressztől.

2018. jan. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Azta, én pont így vagyok! Ha meghallom azt a szót, hogy orvos, már rosszul vagyok. Szerintem poszt traumás stresszt kaptunk. Az okos válaszokat veled együtt várom.
2018. jan. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Poszttraumás stresszt kaptatok?? :D :D :D :D :D :D

hát ezen még elröhögök egy darabig!

Tudod kik szoktak poszttraumás stressz szindrómában szenvedni? Pl akik átélnek egy légikatasztrófát! Nem azok akik előre hisztiznek a doktorbácsi miatt.

2018. jan. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a hármas nyersen fogalmazta meg, de egyébként teljesen igaza van. Ezen nem a pszichológus segít, és tenni is úgy tudsz ellene, ha erőt veszel magadon és legyőzöd a félelmet. Más nem tudja megtenni helyetted.
2018. jan. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nyugi szerintem ezzel nagyon sok ember így van. Én is rettegek és kb halálfélelmem van,enni sem bírok ha arra gonodlok,hogy orvoshoz kell mennem. Egyedül a fogorvossal nincs semmi bajom,sőt oda egyeenesen szeretek menni szinte várom a napot,hogy tudjak menni :D De tényleg,még az injekciót is meg a szagot is nagyon bírom. De minden más orvostól kiver a víz, mindig kerülöm őket és amikor tudom,hogy muszáj mennem nem halogathatom tovább olyankor depressziós is leszek meg a halálfélelem,sírni is szoktam meg hasonlók ..
2018. jan. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A poszttraumás stressz amúgy nem hülyeség. Mert az egyik műtét után olyan fájdalmaim voltak, hogy ha lehetett volna olyan opció, hogy lőjenek fejbe azt választottam volna. Tényleg nem túlzom el. Korábban sosem féltem ha orvoshoz kellett mennem, meg az injekció és kisebb beavatkozások sem zavartak különösebben. Ha itthon vennének vért tőlem semmit nem okozna. Csak az, hogy oda vissza kell menni. A műtét óta most megyek 5. alkalommal és semmivel nem jobb.
2018. jan. 31. 10:55
 7/13 anonim ***** válasza:
Bocs, megkérdezhetem miylen műtéted volt,hogy ekkora fájdalmaid voltak utána? Lehet nekem is lesz egy elég fájdalmas műtétem :S
2018. jan. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Tüdő
2018. jan. 31. 15:16
 9/13 anonim ***** válasza:
Dohányzás miatt?
2018. jan. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem
2018. jan. 31. 18:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!