Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rettegek a csalódásoktól és...

Rettegek a csalódásoktól és ez folyamatosan megbénít. Mit tehetnék ennek leküzdése érdekében?

Figyelt kérdés
Gyűlölöm magamat, semmihez sincs önbizalmam, állandóan azt gondolom, hogy mindenki utál, senki sem szerethet soha. Nem merek semmibe sem belevágni, mert iszonyatosan félek a csalódástól. És legyen itt szó akár sportról, akár emberekkel való megismerkedésről. Mindent próbálok elviccelni, semmit sem komolyan venni, hogy ne kelljen szembesülnöm azzal, mekkora csődtömeg vagyok. Sokszor tudom, hogy szánalmas, amit művelek és vannak irracionális félelmeim, de úgy érzem, képtelen vagyok felülkerekedni ezeken. Egyszerűen nem tudok magammal mit kezdeni. Nem tudom, számít-e, de járok pszichológushoz már 4 éve és nem segít, gyógyszert (szorongásoldót és antidepresszánst) írd fel, de még képtelen voltam kiváltani, ettől csak még reménytelenebbnek érezném magamat. Már nem is tudom, mikor voltam utoljára jól, 11 éves koromtól kezdve öngyilkossággal kapcsolatos gondolatok gyötörnek, pár éve szinte minden egyes nap. Sok minden történt velem kiskoromban, amit talán még nem sikerült kihevernem, valószínűleg ezek is hozzátartoznak a jelenlegi helyzethez, de nem tudom. Nem tudok mit tenni és mielőtt belevágnék bármibe is, már feladnám. Megbénít a rettegés. És már úgy érzem, nem tudok kimászni ebből, hiába próbálom évek óta, maximum pár hétig sikerül fenntartanom a "megvagyok" állapotot, de ez is ritkaság. Hú, túl sokat írtam és lehet, nem is függ minden össze, bocsánat. Valami tanács? Akármi? Hogyan kerekedhetnék felül ezen az egészen?
2012. jún. 19. 22:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban. Én 24 éves vagyok. A helyzetem annyiban javult, hogy az egyedüllétem miatt önállóbb vagyok és sokszor úgy érzem az agyamnak, testemnek nincs már ereje minden szarságon őrlődni és egyre inkább le tudom xarni a dolgokat, ami szerintem szuperhasznos. Nekem az idő "segített". Pszichológus mint szakma vagy hivatás előttem elvágta magát. Elméleti szinten elismerem a hasznosságát, de a gyakorlat része csak pénzkereseti lehetőség. És nem is kicsi! Annak való a pszichológus, aki idegen ember előtt nyíltan képes kibeszélni, ami a lelkét bántja, mert nincs más aki meghallgassa.

Sportolni eljárhatnál a pszichológusra költött pénzeden! Én pl. olyan tornára jártam egy ideig, ahol ilyen nagymama korúak voltak, mert nem mertem menőbb helyekre menni. Meg lehet találni a módot a kimozdulásra hidd el!

Öngyilkosságot meg ne fontolgass! Én azt gondolom érdemes kivárni mi történik velünk, pl majd ha munkába állok, hátha jobb, vagy más lesz valami. Hátha jó irányba változunk. Nálam sajnos már jelentkezett a pánikbeteség is. Amikor úgy érzed megfulladsz és a szíved mindjárt megáll, akkor hidd el azt kívánod, csak még ne most kelljen meghalni, még élni akarok. A hosszú távú stressz és szorongás tényleg tönkre teszi az embert én már látom magamon a folyamatot. Először csak voltak a félelmek, aztán a testi tünetek: szájszárazság, extraszisztolék, mitrális prolapsus, most meg a már említett pánik. Szerintem 20 év múlva a szívem fog elvinni. Namármost ezt a folyamatot kell neked megállítanod.

Nekem is vannak sérelmeim, jó lenne ezeket megosztani valakivel. A pszichológussal legalább tudsz ilyenekről beszélni?

Gyógyszert nekem is írtak fel, nagyon elleneztem, csak aztán végső elkeseredésemben elkezdtem szedni (fél évig). Semmi hasznát nem éreztem, max kicsit érzéketlenebb lettem! Ami nem jó! A gyógyszerszedés is idegesített, majd ha nyugdíjas leszek szedek gyógyszert, de addig nem. Tömjed vele a gyerekedet drága doktor! Szóval én nem szedem, te se szedd!

Ahhoz, hogy legyenek emberek akik körülvesznek, tenni kell! Máshogy nem fog menni. Próbáld meg az önbizalmadat növelni testfejlesztéssel, olvasással. Ezeket csinálhatod egyedül és jobban megismered majd magad. Adj magadnak pár évet, hogy olyan legyél akivel megelégedsz.

2012. jún. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Nem tudom, számít-e, de járok pszichológushoz már 4 éve és nem segít, gyógyszert (szorongásoldót és antidepresszánst)"


Kedves kérdező!

Pszichológus nem ír fel gyógyszert, mert nem orvos. Viszont ha pszichiáter írta föl neked, akkor be kellene szedned. Ugyanis ha ő úgy ítélte meg, hogy az állapotodon ez segítene, akkor merő ostobaság eldobni magadtól a gyógyulás esélyét. Az évek során az agyadban különböző rombolúdáok történtek, amik miatt képtelen vagy magad kijönni a bajból. A gyógyszer ezeket az elváltozásokat teszi rendbe ( tól létrát alád), ahonnan már magad is ki tudsz mászni, ha akarsz. Sajnos a betegek nagy része a gyógyszertől várja a csodát. Pedig a csoda bennünk van. A gyógyszer csak olyan állapotba hoz, hogy a szervezetünk élni tudjon vele. Nem írtad a korodat, és a nemedet. Meg a szenvedés okát sem. Pedig itt nyugodtan megteheted, mi nem ismerünk. Viszont többen átestünk hasonlón, és sikerrel. Már az is a gyógyulás útja, hogy ide mertél írni.

2012. jún. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is küzdöttem/küzdöm hasonló tünetekkel,időnként nagyon rossz, de többségében jó periódusaim vannak. Nálam a terápia+gyógyszer együtt vált be. Nincsenek csodaszerek sem a gyógyszerek, sem a pszichoterápia területén.Azt írod, 4 éve jársz pszichológushoz, és nem segít-ezt a terapeutád is tudja? Ha ugyanis nem segít, akkor erről is lehet beszélni, miért nem, és ha a nem tudtok rajta változtatni, akkor jobb, ha búcsút vesztek egymástól. Persze sok mindent nem írtál meg-ami érthető, csak így első olvasásra és ennyi infóból ezt tudom mondani.

Jártam úgy, hogy váltanom kellett szakembert, mert tényleg nem jutottunk sehova. Gyógyszert is kipróbáltam sokfélét, mire meglett a megfelelő. Nehéz dolog ez az egész, és hosszú folyamat, de mivel a problémák nem egyik napról a másikra alakulnak ki, nem fognak elmúlni gyorsan. Bár ez a 4 év toporgás soknak tűnik.

2012. jún. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 formatron válasza:
Túl sok mindent nem tudok hozzáfűzni az előttem szólókhoz, mert lényegében jók a meglátásaik és hasznosak a tanácsaik, de azért én is írok pár szót, hátha pont az 'dob' egy kicsit a hangulatodon/állapotodon: Az általad megfogalmazott szövegkörnyezetből ítélve értelmes, tanult ember vagy, ami által sokakkal szemben nagy előnyben vagy akár munkalehetőségek, akár az élet szinte bármely területén, így nincs logikus oka annak, hogy ne bízz magadban. Egyértelműen értékes ember vagy, ezzel kapcsolatban ne legyenek kétségeid, még ha mások az ellenkezőjét is állítják (teszik ezt általában sértődöttség, vagy irígység okán, de már csak ilyenek vagyunk...:) Ha esetleg a külsőségeidben vélt hibáid miatt nem érzel magadban önbizalmat, akkor tudnod kell, hogy valóban nem az a legértékesebb egy emberben (például ha az életemet kell megmentenie egy orvosnak, vagy akár csak egy jó szakemberre van szükségem a házam körül, akkor magasról letojnám, hogy hogy néz ki, csak végezze el jól a munkáját). Amúgy meg nagyon durván lehet változtatni a kinézeten, ugyanis gyerekkoromban egy alacsonynak mondható, vékony, szeplős arcú fiú voltam, viszont mára eltántek a szeplők, és a kitartáson alapuló rendszeres edzéseknek hála igen-igen jó kondícióban vagyok, ami a lányok többségében pozitív érzéseket gerjeszt, pedig nem számítok jóképűnek, legfeljebb átlagosnak...A gyerekkori traumákat nyilván nehéz feldolgozni, de ha tudatosítod magadban, hogy csak alanya voltál az elszenvedett séreelmeknek és nem pedig az okozója, akkor nyert ügyed van...:) Láthatóan már felnőtt, vagy felnőtt gondolkodású vagy, így nem kell attól tartanod, hogy megismétlődnek a gyerekkori események, mert már tudod , hogyan kell kezelni a rossz, nehéz helyzeteket, megoldás pedig mindenre van...Az jó általános közérzethez az előttem szólok által is leírt tanácsokat tudom ajánlani: Sportolj, mozogj sokat, kerüld a konfliktusokat és az azt generáló embereket. Vidám, jókedvű, vicces emberekkel és dolgokkal vedd magad körül, hallgasd kedvenc zenéidet. A jól működő, stabil párkapcsolat is szinte elengedhetetlen az ember boldogságához. Ha ezeket a dolgokat 'alkalmazod', beépíted a mindennapi életedbe, akkor rövid időn belül pozitív változásokat fogsz tapasztalni az életedben...:) Remélemm tudtam segíteni! Kellemes estét és utólag pedig boldog új évet kívánok!
2018. jan. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!