Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rettegek a gyomortükrözéstől,...

Rettegek a gyomortükrözéstől, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Lehet bevenni előtte nyugtatót? Eleve pánikbeteg vagyok és lehet,hogy gyomorfekélyem van, ezért szükséges a vizsgálat, de szó szerint rettegek. Még azt sem bírom öklendezés nélkül, amikor a torkomat néznék meg spatulával. Mi lesz ,ha öklendezni kezdek és nem bírom?
2013. jan. 18. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:
vegyél be nyugtatót. amúgy meg lidocainnal érzésteleníteni fogják a garatodat, máskülönben az endoszkóp se megy le.
2013. jan. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A tükrözés azzal jár,öklendezéssel. Nekem 2x csinálták. Nem kellemes,de ki lehet birni. Figyelj, hogy az orvos mit mond és úgy cselekedj! Nagyokat kell sóhajtani és nem lesz gond!Először rosszabb volt, de mindig újítanak, könnyítenek a vizsgálatokon.Ne félj, szerintem volt már az életedben ennél nehezebb dolgod is!
2013. jan. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha pánikbeteg vagy, akkor eleve van gyógyszered, amit ne felejts el bevenni, a tabletta és egy kis víz még nem fogja befolyásolni az eredményt, és mire a vizsgálat elkezdődik, kiürül a gyomrodból!

Nekem vizsgálat előtt Lidocain-nal vastagon befújták a torkomat, hogy csökkentsék a reflexeket, de még így is gyalázatosan viselkedtem szerintem, de a nővér szerint meg jól bírtam a vizsgálatot. A számba adtak egy műanyagból készült eszközt, arra lehetett ráharapni, a közepe meg lyukas volt, hogy az endoszkópot be lehessen vezetni. Oldalt fekszel, betolják a csövet, ha szólnak nyelsz. Ha az eleje bent van, akkor már csak kellemetlen.

2013. jan. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nekem 3-szor csinálták. Volt hogy kellemetlen volt, de kibírod. Vegyél magadon erőt, akkor könnyebb lesz. Én mondjuk nyeltem, meg vettem a levegőt mindenhol ahol csak bírtam. Amúgy meg a cső könnyen lecsúszik. Utána már csak várni kell hogy befejezze a gyomrodban a turkálást. A monitoron akár nézheted is, ha olyan helyzetben van.
2013. jan. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Uhh, még nem biztos, de lehet, hogy rám is ez vár... Kedden hasi uh, ha ott nem találják meg a jobb bordaív alatti fájdalom okát, akkor gyomortükrözés. Én is félek... 25/L
2013. jan. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha azt csinálod, amit kérnek, akkor hamarabb szabadulsz :)

Az öklendezés itt böfögés, mivel az eszköz némi levegőt fúj beléd, és ha tele vagy levegővel, azt tátott szájjal elég nehéz visszatartani.

2013. jan. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az tény, hogy a gyomortükrözés nem kellemes dolog, de ha szükséges, akkor ki kell bírni. Nekem egy hónapja volt kb, elég rossz volt, végig öklendeztem. Te is fogsz, ez ilyen móka. Tehát ne izgulj emiatt, mert az ember attól fél, amit nem ismer! :)

Befújják a torkod lidokainnal, attól elzsibbad. A bal oldaladra kell majd feküdni, ráharapsz egy műanyag csőszerű dologra és a doki levezeti a szkópot. Itt arra törekedj, hogy a csövet inkább a bal oldalon tartsd a nyelveddel, akkor sokkal kevésbé lesz hányingered és a szádon keresztül vegyél levegőt. Ennyi a művelet, utána fog fájni a torkod és fél óráig zsibbadt lesz, de másnapra elmúlik.

Más is kibírta, te is túl fogod élni! :))

2013. jan. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!