Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 2 napja csak max 5 órat...

2 napja csak max 5 órat aludtam, félek hogy ma sem fogok mit tegyek?

Figyelt kérdés

2018. febr. 13. 17:08
 1/10 [K.O]P!$T! válasza:
Fekudj le és Aludj !
2018. febr. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ajánlom a citromfű teát. Kellemes nyugtat, elálmosít, mélyebben alszol tőle.
2018. febr. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj, mert akkor tényleg nem fogsz. Menj el sétálni egy nagyot, aztán forró fürdő, majd rakj be egy dögunalmas filmet, vagy olvass dögunalmas könyvet, és úgy elalszol, mint a pinty.
2018. febr. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez segít nem szükséges egyhuzamban aludni egyszer egy nap, ez egy tévhit. Ezért ha napközben alszol itt ott egy egy órát az pont olyan jó. persze ha megteheted.
2018. febr. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

4/4-nek teljesen igaza van. Nem muszáj aludni, de lazulni kell. Nyugodt testtartásban, ellazult izmokkal elég pihenni. Ha akarod hallgathatsz csöndes zenét közben. A szervezeted majd tudja, mikor szükséges feltétlenül elaludni.

Sokat segíthet egy B vitamin komplex.

Csak altatót ne vegyél be! Szétzilálja a természetes mechanizmusokat.

2018. febr. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Meorme válasza:
Vegyél be altatót és ha még mindig nem aludtál akkor keresd fel az orvosod!
2018. febr. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nyugattó tea lefekvés előtt vagy mézes meleg tej.De lehet olyan párnába tehető nyugtató tasakot is kapni vagy használj esti vacsoránál mákolajat a salátára.De az még jobb ha naponta rendszeresen sportolsz .Írja ezt egy 65 éves ember akinek alvási gondjai voltak és ezeket alkalmaztam ,bejött.Alkohollal ne próbálkozz az csapda !
2018. febr. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 rakeszku válasza:

Szia! A párom nagyon rossz alvó, reklámoznak mostanában magas macskagyökér kivonat tartalmú gyógyszert (nem altató, nem szoksz rá) Baldivian a neve. Elálmosít és utána reggelig alszol kb 6-8 órán keresztül. Citromfűvel is jó ha megtámogatod, akár tea formájában, egy könyv mellé, vagy egy nyugodt kis zene, ami közben csak lazán visszetekintesz a napodra, anélkül hogy túlagyalnál valamit.

Komolyabb gyógyszertári készítmény a Bio Melatonin. A melatonint az agy tobozmirigye választja ki. Ha sokat tv-zel vagy nyomkodod a telefonod, bármi ami kék fényt bocsájt ki, megzavarja ennek a hormonnak a termelődését (szabályozza a mikor leszel álmos). Ha elkezded szedni beállítja az alvásciklust. Viszont ha továbbra is kijelzőket bámulsz esetleg, semmi sem ér semmit.

Kell egy állandó időpont amikor lefekszel és egy állandó időpont amikor felkelsz. Kor és egyén függő kinek mennyi alvás igénye van. Nekem 8 óra körül 22 órakor fekszek ált 30 perc míg elalszom és 6, 6:20 körül kelek. Amit magamon megfigyeltem az éjfél előtti 1-2 óra alvás nekem nagyon fontos, ha éjfél után fekszem és alszom el hiába alszok esetleg 8 órát olyan vagyok mint akit összevertek. :)

Remélem segítettem. Szép álmokat! ;)

2018. febr. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nagyon sokáig rossz alvó voltam. Nekem rövidtávon csak a xanax vagy az altató segített. Ma is nagy ritkán ha szükséges, 1-1 estére beveszek 1 tabit.

Hosszútávon viszont csak az segített, hogy feldolgoztam és elengedtem a szorongást okozó problémáimat.

Sokat segített a jóga és a sport is. A citromfű, melatonin, valeriana és egyéb csudák nekem nem segítettek.

2018. febr. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Mért félsz attól hogy csak 5 órát alszol, kevésnek érzed reggel vagy napközben ? Fáradtabb vagy mint ha 7 órát aludnál vagy csak kevésnek tartod? Mert ha nem vagy jelentösen fáradtabb mint ha pár órával többet alszol akkor semmi okod attol félni hogy kevésenek tünik amennyit alszol, lehet hogy most csak a szervezetednek kevesebb alvásra van szüksége , vagy lehetnek akár az lelki okai is szerelem, stressz, idegeség,izgalom, amire a tested igy reagál
2018. febr. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!