Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit kéne tennem? Már kezedem...

Mit kéne tennem? Már kezedem elveszíteni a reményt.

Figyelt kérdés
Nagyon nehéz középiskolába járok, ahol tényleg azt várják el, hogy reggeltől késő estig, sőt ahogy az osztályfőnököm fogolnazott, "éjszakába nyúlóan kell tanulni. 5éves az iskola, most járok a 3.évben. Mist jutottam el arra a pontra, hogy egyszerűen utálok bejárni, nehéz és a társaság sem a legjobb, napi 8-9 óra aztán még délutántól estig tanulás. Ezek mellett nagyon stresszelős vagyok,dolgozatoknál meg pláne. Átmenni másik iskolába nem tudok, mivel nem gimnázium, és fizikát meg hasonló tárgyakat mi nem tanulunk. Meg igazából nem szeretném feladni ezt a közel 3 évet sem. A sok stressztől a gyomrom is rossz, reflux betegségem van. Az orvosok azt tanácsolták, hogy pszichológushoz kellene mennem. Édesanyám szerint viszont felesleges, azt mondta hogy ő nem fizet érte, mert semmi értelmét nem látja, viszont nem fizetőshöz igen, ha szeretnék. Vannak nem fizetős pszichológusok? Vagy egyáltalán mit kéne tennem ilyen helyzetben?
2018. febr. 28. 07:04
 1/6 anonim ***** válasza:
A helyi sztk-ban kéne érdeklődni
2018. febr. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nincs nálatok iskolapszichológus?
2018. febr. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Van iskolapszichológus, egyik osztálytársam jár is hozzá, de azt mondja nem valami jó. Iskolán kívül szeretnék menni.
2018. febr. 28. 07:28
 4/6 szenes43 ***** válasza:
Az osztálytársad véleménye az iskola pszichológusról teljesen szubjektív. A fizetős pszichológus is ott tanult ahol az iskola pszichológus aki még speciálisan a fiatalokra a tanulókra készült fel. A TB.-s ingyenes filozófus és te közötted ki kell egy olyan közös hangnemnek (ez mindegyik terapeutára és a kezelendőre vonatkozik)alakulnia hogy ne a barátnőd egyéni megítélésére jussál. Pénzért is meg TB.-re is el kell fogadnotok egymást hogy szót értsetek.
2018. febr. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A szemléleteden kellene változtatnod, és azzal élni, amid van. És a lehető legjobban. Én is azt javaslom, hogy látogasd meg az iskolapszichológust, ha arra van szükséged. Egy külsős nem tud neked segíteni, és drága is a a semmiért.
2018. febr. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is hasonló tünetekkel fordultam az iskolapszichológushoz, egy próbát megér. Ha a 2-3. alkalomnál sem érzed azt, hogy jobban érzed magad, akkor keress másik szakembert.
2018. febr. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!