Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az nagy gond lehet, ha 15 éve...

Az nagy gond lehet, ha 15 éve éjjel 3-5 között fekszem le aludni napi szinten?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

van egy rossz beidegződésem.

15 éve fordított életmódot élek teljesen, általában éjjel 3-5 körül szoktam lefeküdni aludni, kialszom az átlag 7-9 órát. Viszont utóbbi 5 évben mindig fáradtabban ébredek, mint ahogy lefeküdtem. Hosszútávon ez a fordított életmód mennyire viselheti meg a szervezetet és mit okozhat fiziológiailag és mentális téren?


15 év alatt talán 5 alkalommal ha lefeküdtem olykor-olykor éjfél előtt, de mindig mindennap tartottam magam az éjjel 3-5 közti fekvéshez.

Utóbbi időben szorongós vagyok nagyon, és sokszor aggresszív is. Lehet köze ennek az életmódnak ehhez?


Köszönöm a válaszotokat!


32/F



2018. márc. 4. 01:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt figyelembe véve is ha, az életed kiegyensúlyozott, van jövedelmed, bevételed, munkád, van hol laknod, van nyugalmad, akkor nem látom az okát annak, hogy agresszív, szorongós legyél. Alapból vagy te olyan amilyen .
2018. márc. 4. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vannak ejjeli bagoly tipusu emberek. Az okot mashol kell keresni, talan egy verkep nem artana, lehet vashiany. Esetleg a tul sok koffein, vagy nem alszol nyugodtan zaj vagy stressz miatt. Magne b6-ot esetleg kiprobalhatod, lehet hogy megoldja a problemadat egy kis vitamin. Vagy a taplalkozasod nem valtozott? Nem lehet, hogy "rosszabbul", egeszsegtelenebbul kajalsz, mint eddig?
2018. márc. 4. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
8%

20 éves vagyok

5 éve nem aludtam el hajnali 2 előtt:D

2018. márc. 4. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha erre vagy ráállva, akkor nem, nem lehet ez az oka.
2018. márc. 4. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor lehet a önértékelési gondjaim miatt a sok stressz lesz az ok, köszi a válaszokat!
2018. márc. 4. 02:52
 6/6 anonim ***** válasza:

készülj fel rá hogy az életedből elvesztettél 5 évet!

nem vicc :/


először is a bio-kémiai rendszered teljesen felborult!

azaz a hormonok vitaminok és egyéb hasznos anyagok a szervezetedben nem tudnak termelődni felszívódni normálisan!

a mentális idegrendszered egyre nehezebben dolgozza fel az információt mivel az agyad nem kap elég rem fázist

ez lényegében csak is este szok létre jönni a délutáni/nappali alvás nem hozza elő! ugyan is a szervezeted egy szuper okos cucc csak te nem vagy az...


ez kb annyit jelent hogy ha bedobnak a vizbe tudsz vizalatt lélegezni? igen? hát nem mivel év milliok alatt fejlődtél ki azzá ami most vagy és azt hiszed ezt át írhatod 15 év alatt? azaz hogy este alszól nappal meg ébren vagy! kb ez olyan dolog mint ha a viz alatt akarnál lélegezni és lassan fulladnál meg!


valószínűleg a stressz miatt van...

(persze én is ilyenkor írok igaz én max 1:20-ig vagyok fent...


de majd kialakulhat cukorbetegség, szív-ér problémák


mivel a szervezeted sokkal jobban romlik emiatt!


az aggresszió és szorongás is a emiatt van mivel az agyadban sem tudnak a megfelelő hormonok felszivodni termelődni ezért a boldogság hormon sem tud emiatt vagy ennyire frusztrált!


de köszönöm te legalább rá jöttél hogy ez nagyon is probléma.... sajnos utobbi időben megismertem pár embert... ők sajnos napi 3-4 órát alszanak rendszeresen volt hogy egy nap 1 órát... lassan nagyon ki osztom őket csak emiatt nyálaztam át az orvosi-tudomáynos lexikont a szervezetről biokémiáról testről neurologiáról agyról és az alvásról!


érdekes tény egereken kisérleteztek 40 napig nem aludtak meg haltak...

valamint a 9 óránál több alvás sem egészséges mert az is roncsolja a szervezetet!!!

2019. aug. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!