Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan tudom hozzászoktatni...

Hogyan tudom hozzászoktatni magam az 5 óra alváshoz?

Figyelt kérdés

Mindjárt érettségi, aztán egyetem és nem szeretnék időszűkében lenni, valamint az nem szeretem, hogy túl sok idő elmegy az életemből alvással.

Hogyan tudom hozzászoktatni magam ahhoz, hogy napi max 5 órát aludjak (kivétel a hétvége, akkor 7-7,5) és reggel fel tudjak rendesen kelni?


2018. márc. 22. 23:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy.

És ha pár napig vagy hétig sikerülne is ilyen keveset aludnod, az visszaütne: annyira kimerült lennél, hogy nem tudnál rendesen tanulni, nem tudnál koncentrálni, minden kiesne a fejedből. Meg még egy rakás negatív egészségügyi következménye is lehetne.

Sajnos az alvást, a pihenést nem lehet megspórolni. Máshonnan kell "időt szerezned".

2018. márc. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Ha mindjárt érettségizel, akkor több ismereted is lehetne biológiából! Elhiszed, hogy néhány millió ember már leérettségizett úgy, hogy nem ment szembe a biológia törvényeivel? És mi az, hogy nem szeretnéd, ha túl sok idő elmenne az életedből alvással? Szerinted tök fölöslegesen van ez kitalálva? Ha nincs ennyire biológiailag szükség, akkor úgy mégis mért alszanak napi 8 órát az emberek? És mért csökkent teljesítőképességűek, ha mégse alszanak annyit? Jó, hogy nem már az örök élet titkát akarod itt begyűjteni!
2018. márc. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Van egy tanárom, aki 15 éve napi 4-5 órát alszik. Azon kívül, hogy néha kimerült, semmi baja nincsen.
2018. márc. 23. 07:05
 4/6 anonim ***** válasza:

Most még nincs, de majd lesz...

Feltéve persze, hogy igazat mond.

De én nem nagyon tudom elképzelni, holott én is éveken át 5-6 órákat aludtam éjszaka, persze sokszor kidőltem délután fél-egy órára emiatt.

Persze vannak olyanok (kevesen!), akiknek kisebb az alvásigényük (napi 6-7 óra, ha jól emlékszem); ebből azért könnyebb lefaragni egy-egy órát. De hosszú távon mindenképp káros következményekkel jár (az idegi kimerültségtől kezdve a pajzsmirigy-problémákon át az elhízásig sokminden lehet).

2018. márc. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is most fogok érettségizni, ősztől egyetem. Nem vagyok hajlandó lejjebb adni a 8 óra alvásból, a jövőben sem. Meg kell tanulnod jobban beosztani az idődet, hatékonyabban tanulni, kis szünetekkel. Hidd el, hogy nem attól fogsz többet tudni, hogy megállás nélkül tanulsz órákon át és emiatt nem alszol. Csak rosszabb lesz minden. Kedvetlen leszel, nem lesz étvágyad, emiatt meg energiád a tanuláshoz. Mozogj is, amennyit tudsz, felpörgeti az agyat. És aludj legalább 7-8 órát.
2018. márc. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ne szoktasd magad ehhez, mert semmi értelme, plusz kimerült leszel, és egyéb további egészségügyi következmények várnak rád. Én se spóroltam az alvással, amikor érettségire készültem. Arra mérhetetlen nagy szükség van! Inkább próbálj napközben az idővel gazdálkodni, vagy igyál zöld teát, fekete teát, az felpörget, és gondolkodni is jobban tudsz. Emellett még ajánlom, hogy szedj gingko bilobát, ami a gondolkodást, memorizálást nagyban segíti; én is ilyen trükkökhöz folyamodtam, amikor egyetemen államvizsgára készültem.


Valahol azt olvastam, hogy a 4-5 óra, valóban pihentető alvásra csak nagyon kevesek képesek, s állítólag ehhez genetikai adottság kell, hogy valakik ilyen kevés alvással is bírják napközben.

2018. márc. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!