Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Komoly baj, vagy csak kamaszko...

Komoly baj, vagy csak kamaszkori pánik?

Figyelt kérdés

Már régóta van bennem egy olyan érzés, mintha "na most ez lesz az utolsó napom, na most nézek bele utoljára a tükörbe."

Ez nagyon rossz érzés. Valószínűleg annak lehet a következménye, hogy eléggé félek attól, hogy szívinfartkust fogok kapni. Naponta többször is szokott fájni a mellem alatt baloldalt, és a bal karom, vállam, nyakam. Mostanában egyre többször vagyok rosszul. Egy tesiórát se tudok már végig tesizni megszédülés nélkül, csak nem tudom, hogy ez komoly-e, vagy csak pánik. Már tanórákon is rámjön a rosszullét. Elég nehéz elmagyarázni, hogy olyankor mit érzek, mert nem szédülni szoktam, hanem olyan mintha nagyon álmos lennék, és hirtelen minden és mindenki rohadt távol állna tőlem, mintha idegenek lennének, és olyankor olyan érzésem van, hogy menten elájulok. Úgyhogy egyre többször kell ráfeküdnöm a padra, meg ilyenek.

Egy hete, már egyik reggel, annyirs rosszul voltam, hogy tesin le kellett ülnöm és elmentünk az ügyeletre. Csináltak EKG-t, semmi eltérés nem volt. Akkor éppen a vérnyomásom is jó volt, csak a vércukrom volt alacsony. Már lassan pszichológushoz akarnak küldeni, pedig eddig én szentül hittem,hogy tényleg tesi bajom van...

Most meg olyan furcsán vagyok fáradt egész nap. Mintha nem is én lennék a fáradt, hanem a szívem, vagy a végtagjaim, a testem.

Naponta 7-8 órát alszok, és olyan 1-1,5litert iszok. Nem dohányzok, nincs energiaital. Semmi ilyen.

Mi lehet ez?? Nagyon félek, hogy hamarosan nem ébredek fel, vagy, hogy szívrohamot kapok.

14/l

Előre is köszi a válaszokat. :)



2018. ápr. 5. 22:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Ugyanez van nekem is..16/F

Amúgy pánikbeteg vtam, most már minimalizálodott, szinte nem is vagyok már az, csak pár helyzetben..

Egy esemény jelentősen megváltoztatta az életem, majdnem meghalt egy barátom,szemtanú voltam a baleseténél.

Azóta sokminden megváltozott bennem..

Ne hidd azt,hogy veled nem történhet meg, vagy egy vérvétel után nem kaphatsz rossz hírt, bármi..

Azóta rádöbbentem hogy minden napot úgy kell élni mintha az utolsó lenne, rövid az élet..

Nem ijesztgetlek, de sajnos ilyen az élet.

A szivinfarktus nagyon ritka kamaszkorban,szívbetegségek már jobban előfordulnak, a halál nem válogat..

Bennem is mindennap van olyan érzés hogy "ez az utolsó napom".Becsüld a jelent mert jót jelent,

2018. ápr. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Velem is ez van, plusz még a nyáron a torkomon akadt egy húsdarab, percekig küzdöttem vele, míg lement.

Azóta a fukladastol is parázok.

2018. ápr. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szorongásra és pánikbetegségre tippelek. Nem stresszelsz sokat? Mennyire van önbizalmad? Családi háttér?
2018. ápr. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnos előfordulhat

Sok stressz miatt szokott fájni a mellkasa valakinek

és szív betegségek miatt.

2018. ápr. 6. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igazából az önbuzalmam a napokban romba dőlt, mivel az osutályomba történt egy kisebb balhé, aminek én vagyok a közepében.

De amúgy néha (most is) felkelésnél is érzek valamit a szívemnél, meg persze félelmet, hogy ma tuti meghalok.

2018. ápr. 6. 06:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Menj csak el a pszichológushoz....jót fog tenni
2018. ápr. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!