Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy nyugtassam le magam?

Hogy nyugtassam le magam?

Figyelt kérdés
....pánikrohamnál?
2010. jún. 17. 09:04
 1/8 anonim válasza:
16%
Verd ki vagy tolj el egy cigit. Vagy ne pánikolj!
2010. jún. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Valeriana - Macskagyökér

vény nélkül kapható gyógyhatású készítmény

2010. jún. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem az segített, hogy ilyenkor elkezdtem róla beszélgetni. Általában a férjemmel, ha nem volt otthon, akkor felhívtam anyukámat, vagy az egyik barátnőmet. Elkezdtem mondani, hogy milyen érzés, próbáltam belőni, hogy mitől is szorongok stb. Nekem ez nagyon bejött, mert elmúlt. Sokat kell beszélgetni. 100 szor is mondd el, ha úgy érzed szükséged van rá. Nekem már egy éve nem volt pánikrohamom, igaz nekem egy gyógyszer elhagyása miatt jött elő, tehát ahogy múlt az idő szépen megszokta a szervezetem is, hogy nincs az a gyógyszer, és elmúlt.
2010. jún. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Pánikrohamnál, ha nincs gyógyszer kéznél (pl xanax, de MAX 1), akkor üljön le, fogjon egy papírzacskót(ha nincs, jó a nylon is, de azzal vigyázzon, ne lélegezze be), és szorítsa a szája elé úgy, hogy abba lélegezzen és abból vegye a levegőt. Csinálja ezt 15 mp-ig, majd 5 mp-ig vegyen levegőt a zacskón kívülről.

Megmagyarázom, miért hat ez:

a pánikroham tüneteit a túl gyors légzés (hyperventilatio-nak hívjuk) okozza, ami miatt túl sok oxigén kerül a vérbe és a vérszérumban csökken az élettanilag szükséges "esszenciális" szén-dioxid tartama, túl sok az oxigén, így a vérszérum kémhatása erősen lúgos kémhatásra tolódik ezt a következő két egyenlet igazolja:

H2O + CO2=> H2CO3 (víz+oxigén=>szénsav)

H2CO3 + 2 H2O=> CO3(2+) + 2 OH(-) (szénsav+víz=> karbonátion + hidroxidion)


A hidroxidion felelős a savas kémhatásért. Ha nincs elég CO2, akkor nem tudja kompenzálni a bázisokat, így a vérszérum lúgos pH-jú lesz.

Ha zacskóból lélegzik, újra több CO2 lesz a tüdejében és rendbe jön:)


Jobbulást és remélem tudtam segíteni: dr Dav

2010. jún. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
52%
A beszélgetés tényleg jó. Elmulasztja:) Ha épp nincs kivel, keress valamit, ami lefoglal, elveszi a figyelmed. Csak ne arra koncentrálj, mert annál rosszabb lesz. Azt mondják, minden fejben dől el.. gondolj arra, hogy nem lesz semmi baj. Mert tényleg nem lesz;)
2010. jún. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Csak az a baj a pánikrohamnál, hogy nem nagyon tudsz másra gondolni. Vagy legalább is én, anno nem tudtam elterelni a gondolataimat, sőt minél jobban próbálkoztam vele, annál jobban felidegelt, hogy nem megy. Nekem is a beszélgetés terelte el. Úgy éreztem, hogy megnyugszom, ha nem kell a szorongásom magamban tartani. Tehát beszélgess!!!
2010. jún. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon erős pánik rohamaim voltak gimiben...halál félelem, úgy éreztem megfulladok...szichiáterhez akartak küldeni. Aztán kiderült h rossz a szemem, kaptam szemüveget és egy hét után elmúltak a rohamok....én azóta úgy gondolom minden pánikbetegség mögött valami "betegség áll".
2010. jún. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
nekem egyszer azt tanácsolta egy mentős, hogy két másodpercig tartsam bent a levegőt mielőtt kifújom. Ez mindig segít lenyugodni, ha csak rohamról van szó.
2013. júl. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!