Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy nyugtassam magam, ha...

Hogy nyugtassam magam, ha pánikrohamom van? Azt nem mondthatom magamnak, hogy úgyse halok meg, mert soha nem lehet tudni.

Figyelt kérdés
2011. júl. 4. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Pánikrohamtól nem halsz meg.

nekem magamat sose sikerült megnyugtatni, csak átment rajtam a roham, csak a gyógyszerek segítettek.

2011. júl. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Gondolatstop! Tereld el a gondolataid, koncentrálj másra ( a látottak/ hallottak megfigyelése,illat, dal, vers, stb )
2011. júl. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

Én nem értek egyet a gondolateltereléssel, legalább is nekem nem vált be soha. Mert ez egy görcsös állapot, és azzal csak még nagyobb lesz a görcs, ha ellene akar hangolódni valaki. Attól is függ, hogy valóban pánikrohamról van-e szó, szedsz-e gyógyszereket, ilyesmi...


De, amitől nekem "jobb" lett: ülő helyzet, friss levegő, nagy lélegzetvételek, és minél kevesebb ember a környezetemben. Esetleg egy pohár hideg víz. Ha gyakran fordul elő, fordulj szakemberhez! Első körben a háziorvost tudom javasolni, és csak akkor szabad a gyógyszeres kezelésig elmenni, ha már semmi nem segít. Agyban dől el az egész, és nem akkor, amikor éppen rohamod van, hanem nyugodt állapotban kell forgatni egyet a gondolkodáson. Nekem bevált, ha van kérdésed, írj privátot nyugodtan.


Jobbulást Neked!

2011. júl. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem sem válik be a gondolatterelés.Amikor elkezdem mondogatni magamnak, hogy nyugi, akkor csak idegesebb leszek.Engem megnyugtat, ha ott van nálam egy kis üveg víz, meg a dilibogyóim, végszükség esetére.És a mobilom, hogy tudjak hívni valakit, ha nagyon rosszul lennék.

Rosszullét esetén az ülő helyzet, nagy levegővételek valóban csodát művelnek.

2011. júl. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból javasoltam a gondolatelterelést, de kinek mi válik be. :)
2011. júl. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Növényi nyugtatót vegyél be, ha nem szedsz még rá gyógyszert. Próbáld meg elterelni a gondolataidat, nekem bevállt. Én úgy szoktam csinálni mikor jön a roham, nem hagyom el magam, kimegyek végzem a dolgom és közben pozitív dolgokat mondogatok. Pld: Jól vagyok, nincs semmi bajom, ez csak egy téves riasztás a szervezetemtől. Próbálj rendesen lélegezni: háromig számolsz és beszívod a levegőt, és ötig számolva kifújod. A torna, a sport bármilyen formája, ami kb 20 perces, felér egy antidepresszáns hatásával. Mérd meg a vérnyomásod, mert ha magas nehezebb kijönni a rohamból. Egyél sok pulykahúst, mert triptofánt tartalmaz, ez az előanyaga a szerotoninnak. Ne feledkezz meg a magnézium, kálcium és B vitaminbevitelről.

Jobbulást!

2011. júl. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2011. júl. 5. 21:49
 8/9 anonim ***** válasza:
Az első nekem az iskolában történt,még a tanárok sem tdták,hogy mi bajom(plussz poén,hogy egészségügyibe járok)Az orvosomtól kaptam egy papírt,amit mindig hordanom kell magamnál.Kérdések vannak ráírva,mint pl.:Ha megtörténne a legrosszabb eshetőség,akkor túlélném-e?Jogos-e az adott helyzetre adott reakcióm?Eleinte bevált,deutána már gyógyszer jött...Naponta egy,azóta semmi bajom.Félre ne érts,nem akarom reklámozni,mert elég durva függőséget váltott ki nálam 3 hónap alatt,2 hétig nem tudtam hozzájutni,valami félelmetes,hogy milyen rossz volt.A nyugtatót semmiképpen nem javasolnám,én attól olyan lettem,mint egy élőhalott...
2011. júl. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Alexics15 válasza:
Nekem is vannak rohamaim. Nekem úgy kezdődik hogy fájnak a szemeim van hogy homályosan látok utánna zúg a fülem és mindenem remeg. Olyan érzés mintha elájulnék. Nehezen veszem a levegőt. Néha úgy tudok megnyugodni hogy valakivel beszélgetek. De van hogy egy nap többször van pánikrohamom.
2017. aug. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!