Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan tudnám elfogadni, hogy...

Hogyan tudnám elfogadni, hogy nem tudom megváltoztatni a helyzetet? 44 F

Figyelt kérdés
Évekkel ezelőtt megszűnt a jó munkahelyem. Azóta sem találok a környéken jól fizető munkát. Otthon a költségeket olyan szintre csökkentettük , hogy tovább már nem megy. A bevételek növelésére több lehetőségem lenne, de a családom megakadályoz ebben. A feleségem nem akar elköltözni a falusi sok pénzből fenntartható házunkból. Csak ezzel évi egy milliót spórolnánk, hihetetlen, de ennyi és ez nem is a legnagyobb tétel és nem is ez lenne a legfőbb lépés. A másik, hogy a szüleimnek a saját házukon kívül van két üresen álló házuk amik csak munkát jelentenek nekem. Szóba sem jöhet a kiadás, uram bocsáss eladás és új ingatlan kiadása. (évi minusz 2 millió) Vannak féláron bérbe adott földjeik, ez is tabu téma. Mindezekből nincs egy forintunk sem, majd, ha talán örökölök akkor, de már az is elhangzott, hogy egy alapítványra hagyják... Utálják a feleségem, ellenségeskedést szítanak, kárörvendeznek, kritizálnak pedig más gyerekük, unokáik nincsenek. Nehezen tudom elfogadni, hogy ekkora holt vagyonnal a hátam mögött filléreznünk kell . Több pénztől esünk el így, mint amennyiért most dolgozom. Nem lenne semmink elfogadnám, de így, hogy ilyen aljas módon szivatnak nagyon nehéz elviselni. Igen, anyagias lettem, de nem észérségből, hanem azért , mert szeretnék jobb körülményeket biztosítani a családomnak. Mostanában csak ezen gondolkodom. Hosszú lett..

2018. júl. 4. 13:21
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
22%

Semmiközöd hozzá, NEM a tulajdonod.Az övék.


44 évesen nem a szüleid pénzére kellene ácsingózni meg a gyerekeiddel takarózni. Egyedül a te felelősséged, meg a feleségedé, hogy milyen körülményeket biztosítotok a saját kiskorú gyerekeiteknek.


Más háza meg nem a tiéd, semmi közöd hozzá.

2018. júl. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Igen az én és a feleségem feladata a gyerekek tisztességes felnevelése, de valami oknál fogva létezi olyan társadalmi csoport is, hogy család ami segíthet ebben. Ezek után a válaszok után már kezdem érteni, hogy a családokban senkinek semmi köze a másikhoz, gyereknek szülőhöz és fordítva, nagyszülőnek unokához. Nem kell vigyázni a gyerekre a nagymamának, nem kell orvoshoz vinni a betegeket stb.
2018. júl. 4. 14:33
 13/25 A kérdező kommentje:
#9-es bővebben?
2018. júl. 4. 15:22
 14/25 anonim ***** válasza:
22%

12

Te nagyon mélyen el vagy tévedve.


A család segítHET, de a segítséget elvárni, sőt, közölni, hogy TE (!!)elesel (!!!) 2 milliótól, mert a szüleid a saját ingatlanjaikat nem adják úgy bérbe, hogy te kapd meg a kétmillát, azaz a bérleti díjat, az nem segítség.


Az kapzsi mohóság és más pénzére való ácsingózás, ami akkor is rohadt kínos lenne, ha nem 44 éves férfi lennél, hanem egy 20 éves kölyök.


És ennek SEMMI köze ahhoz, hogy viszik-e a nagyszülők az unokákat orvoshoz vagy van-e közük egymáshoz.


Ez semmimás, mint hiszi azért, mert képtelen vagy annyi pénzt előteremteni, amennyire a fogad fáj, és ezért gondolod azt, hogy akkor majd 44 évesen a szüleid honoráljanak téged évi két millióval, hogy neked jó legyen és az neked jár. Nem, a szád jár, maximum.


A képemről sülne le a bőr, ha más pénzéért ácsingóznék. Holott én egy összetartó családban élek, aminek nem része az sehol a világon, hogy adjon neked más pénzt, csak azért, mert neked az keeeeeeeell.

2018. júl. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
22%

14-es vagyok.


Hol van az leírva, hogy valakinek el kellene tartania milliós nagyságrendben a 44 éves felnőtt fiát pereputtyostul, csak azért, mert az neki egyedül nem megy? Csak ül és tartaná a markát a másik pénzéért, és mindenki hibás: a feleség, mert nem költözik és a szülők is, mert nem adnak neki kétmillát évente.

2018. júl. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
22%

"Nehezen tudom elfogadni, hogy ekkora holt vagyonnal a hátam mögött filléreznünk kell . Több pénztől esünk el így, mint amennyiért most dolgozom."


Neked semmilyen vagyon nincs a hátad mögött.

A szüleidnek van. Neked NINCS.

2018. júl. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
22%

A címkével ellentétben: a szüleid NEM mérgező szülők azért, mert a középkorú fiúgyerekük nem tudja rendesen eltartani a családját, és ők ezt nem honorálják évi milliókkal.


Ellenben te könnyen lehetsz mérgező szülője a saját gyerekeinek, aki mindig, mindenkit hibáztat a saját tehetetlensége miatt (feleség, szülők...).

2018. júl. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Te pedig nagyon irigy vagy ez a bajod.
2018. júl. 4. 16:03
 19/25 A kérdező kommentje:
Adott egy teljesen irracionális viselkedés mely szerint az ingatlanokat nem lakják, semmire nem használják és bérbe sem szabad adni. Ezt én nem soha nem fogom elfogadni.
2018. júl. 4. 16:10
 20/25 anonim ***** válasza:
22%

Nm vagyok irigy a SZÜLEIDRE. Rád sok okom nem is lenne.


Változtasd meg a gondolkodásod.

2018. júl. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!