Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet megváltoztatni a...

Hogyan lehet megváltoztatni a helyzetet?

Figyelt kérdés
Szóval az a lényeg, hogy anno mikor elkezdtem az ált. iskolát nem igazán foglalkoztak velem a szüleim csak míg ki jártam az első osztályt. És így nem is tudtam megtanulni, hogy hogyan kell tanulni, remélem értitek. Azt érzem, hogy nem volt szülői szigor, ennek ellenére egy nagyon jó embernek érzem magamat,soha nem éltem kicsapongó életet. Nem vagyok analfabéta félre értés ne essék, csak most 22 éves felnőtt fejjel jövök rá, hogy én többre lettem volna képes. De mivel az érettségim is nagyon gázul sikerült nem is tudnák könnyen be jutni főiskolára, és már ilyenkor inkább már az ember a mai világban munkát keres és megpróbál családot alapítani ha van olyan ember... De most jön a baki , mindig művelt okos embereket fogok ki :( mindig ők tetszenek meg, és nem hiszem, hogy nekik nem kell egy ilyen műveletlen lány. Az ilyen okos férfiakkal el kezdek ismerkedni jól elvagyunk, de mikor meg tudják, hogy kevesebb vagyok tudásilag mint ők kerülnek. Annyira el vagyok szomorodva, olyan jó lenne ha legalább 14 éves koromra vissza tudnám tekerni az időt, és akkor jól csinálnám a dolgokat és aki most tetszik fiú ő is másképp nézne rám :( mondom nem vagyok rossz ember,csak nagyon bánt, hogy nem lehetek diplomás, úgy érzem már késő el kezdeni tanulni :(

2014. ápr. 26. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:

22 évesen azért na akrj még családot alapitani :) miért nem érettségizel le ujbol? vagy jelentkezel egy 2 éves felsöfoku szakképzésre, ha ott jol teljesitesz átvesznek a föiskolára.. vagy miért nem tanulsz nyelveket?

22 évesen elötted van még mindig, lehet még 3 diplomád is!

2014. ápr. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi 1 válaszoló :) biztató a válaszod jól esik, szerinted mennyi idő kéne, hogy felkészüljek újból az érettségire kivéve matekból abból tuti nem érettségiznék újból.Az angolt el kezdtem tanulni, de egyszerűen nem tudom, hogyan kezdjem el, hogy jó legyen.
2014. ápr. 26. 22:38
 3/5 anonim ***** válasza:
nem ismerem a képességeidet..ezt nem tudhatom, de semmi sincs veszve! egyébként én lehet a könnyebbik utat választanám, 2 éves felsöfoku okj, majd onnan föiskola.. :-)
2014. ápr. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem :) Nagyon köszönöm a segítséget.
2014. ápr. 26. 22:45
 5/5 anonim ***** válasza:

De lehet fejlődni! Ne add fel!


Én is 22 vagyok, és most felvételiztem felsőoktatásba. Van egy osztálytársnőm a szakképzésen (egyidős velem), aki szintén fél éve jött rá, hogy mit szeretne tanulni, ő jövőre fog újraérettségizni, és felvételizni egyetemre.

Ehhez viszont az kell, hogy az a szak/foglalkozáskör tényleg szívből érdekeljen, és motiválva legyél általa. (Szóval ne csak az hajtson, hogy legyen valami diplomád, ami VIP-beugró a magyar értelmiségi rétegbe - ez kevés, ennél nagyobb elkötelezettség kell.)


Az viszont megint más kérdés, hogy bizony a diplomával nem osztanak észt is. Láttam én már a diplomás elitnél műveltebb, okosabb embereket sima érettségivel.

Nem az a lényeg, hogy milyen papírod van, hanem hogy te milyen vagy. Ha sokoldalú vagy és érdeklődő, ha szerteágazó témákkal kapcsolatban van véleményed és háttérismereted, ha intelligensen és értelmesen, egész mondatokban fejezed ki magad... és a lényeg, emelt fővel jársz, és ismered a saját értékeidet: akkor nyolc általánossal is partnerként fognak kezelni.

2014. ápr. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!