Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Elmondjam a barátomnak hogy...

Elmondjam a barátomnak hogy depressziós vagyok?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron kezdődött. Nagyon sokat voltam egyedül és nem találkoztam senkivel. Magamba fordultam egész nap csak sírtam és nem volt étvágyam későn feküdtem le korán keltem mindig fáradt voltam semmihez nem volt kedvem és végtelenül szomorú voltam. Év közben semmi bajom nem volt. Akkor jöttem össze a barátommal akit nagyon megszerettem.

Kívántam is minden rendben volt. Idei nyáron sok programom volt idáig nem is volt semmi baj. Tegnap hazaértem a nyaralásból a családdal. Ők ebben a két napban nem lesznek itthon és én teljesen magamba zuhantam. Áthívtam mára a barátomat mert szükségem van rá de bevallom most valamiért nem kívánom. Nagyon magamba zuhantam egész nap sírtam. Nagyon félek hogy elveszítem. Vagy azért mert nem kívánom és nem lesz szex/szopás ilyesmi, vagy pedig azért mert megijed attól hogy depressziós vagyok és nem akar majd mellettem maradni.

Tudom hogy csak egy napja kezdődött de teljesen úgy érzem magam mint tavaly hatalmas üresség van bennem és bevallom az öngyilkosság is megfordult a fejemben, de képtelen lennék megtenni. A barátommal nem akarok szakítani mert magyon szeretem. De félek hogy neki nem fog menni ezek után.

Szerintetek elmondjam neki? És mit tudnék tenni a depresszió ellen?

16/l



2018. júl. 28. 09:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a depresszió nem teljes mértékben gyógyítható. Lényegesen az embernek Önmagában kell rendet tennie. Ezen gyógyszer nem segít.

Igazából attól minden csak rosszabb lesz. Sok embert tesz függővé. Az hogy van valakid, még érezheted magad magányosnak, gyűröttnek, unalmasnak, avagy simán élettelennek.

Azt te tudhatod, hogy mi nem tetszik az életedben, amiért depressziós lettél..

A pasidra meg annyit, te tudod, hogy mennyire szex mániás, vagy mennyit szexeltek; lehet egy hirtelen visszautasítás rossz hatással lesz rá.

2018. júl. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az öngyilkosságon meg ne is gondolkozz! Annyi szép dolog van az életben és még meg sem élted. Így is mulandó lények vagyunk, akik felett idővel eljár az idő.

Ne akard minél hamarabb ezt eldobni magadtól.

Mit éreznének a barátaid, a családod? De főleg ők?

Egy ilyennel, még az ő életüket is tönkre tehetnéd.

Ne legyél önző!

#1 voltam, ha azóta írtak volna.

2018. júl. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A pasidra meg annyit, nem biztos, hogy jó ötlet elmondani, hogy depressziós vagy. Általában az ilyen embereket lenézik, gúnyolják sokan.

Meg gondolom nem felnőtt, aki megértőbb.

Ahogy írtam levélben, én is szenvedek benne; volt egy 9 hónapos kapcsolatom, a lánynak minden hülyeségét, depressziós kitörését eltűrtem; de vissza fele már nem volt igaz. Szóval ez is egy két élű penge körülbelül.

2018. júl. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. A barátomnak szeretném elmondani mert tudom hogy szeret csak ha minden magyarázat nélkül elsírom magam előtte vagy bármi akkor már muszáj elmondanom. Tudom hogy lenézik az ilyen embereket. De ha most elhagy akkor legalább tudni fogom hogy mennyire számíthattam rá
2018. júl. 28. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!