Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez normális? Többi lent

Ez normális? Többi lent

Figyelt kérdés

Mikor fekszek/ülök és felállok akkor nem látok semmit legyengülök és az összeesés határán is vagyok..

Ez normális?


2018. aug. 18. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Leesik a vernyomas.

Nekem is ez van, nem tudom mennyire normalis, bar nekem csak szedules van es elhomalyosodik a latasom egy par masodpercre.

2018. aug. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Leesik a vérnyomásod,ha ez mindig így van,az annyira nem jó.Lassan kelj fel,fokozatosan,ne hirtelen.Jó lenne ha mérnéd a vérnyomásod,naponta többször,és rögzítenéd,ha esetleg orvoshoz mész,jól jönne nekikhogy otthon milyen a vérnyomásod.Felkaros vérnyomás-mérőt érdemes venni,a csuklós nem jó.
2018. aug. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :)
2018. aug. 18. 13:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Keress valamilyen vérnyomásemelő hatású gyógynövényt (tea vagy kapszula), ezek nem azonnal hatnak, de pár hét alatt jelentősen javulhat a helyzet. Gyógyszert amúgy is csak nagyon súlyos esetekben szoktak felírni, meg annak mellékhatása is lehet.

Plusz mozogj rendszeresen, az is jót tesz. Csak ne valami veszélyes sportba kezdj bele, amelynél egy hirtelen szédülés esetén leeshetsz valahonnan vagy ilyesmi.


Ha pedig bármikor megszédülsz (tudom magamról, hogy nem lehet mindig fejben tartani, hogy lassan, óvatosan kell felállni), akkor guggolj le azonnal, és várd meg, amíg elmúlik a szédülés, ez kb. 15-20 másodperc. Közterületen, boltban stb. lehet, hogy megkérdezik néha, hogy rosszul vagy-e, mert néha tényleg gyorsak és segítőkészek az emberek, nyugodtan mondd el, hogy semmi gond, csak leesett a vérnyomásod.

2018. aug. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igazából nagyon régóta ez a bajom..

16 vagyok most és kb 12 éves korom óta ez a helyzet..

2018. aug. 18. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!