Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Más is tapasztalt hasonlót...

Más is tapasztalt hasonlót óraátállítás nélküli országban?

Figyelt kérdés

Korábban úgy tekintettem erre az óraátállítósdira, mint egy őszi szükséges jó, tavaszi szükséges rossz dologra.


Tavalyelőtt viszont egy teljes tanévet töltöttem Habarovszkban, ahol nem volt óraátállítás. Olyan november közepéig egész elviselhetőek voltak a napjaim; aztán azt vettem észre, hogy egyre többször nyomom le a szundit a telefonomon. A nap akkor már 8-fél 9 körül kelt. Az egyetemen az órák fél 9-kor kezdődtek, de decemberben szinte egyszer sem voltam képes időben beérni (szerencsére a tanárom sem). December végén, a vizsgaidőszak kezdetén már 9-kor kelt fel a nap. Volt, hogy olyan zombi voltam, hogy egy reggel háromszor csúsztam el a sötétben a jégen (mondjuk eleve elég dimbes-dombos a város - meg az orosz járdák se valami frankók). Ez az időszak egészen február közepéig tartott, addig minden nap körülbelül 11-re, délre sikerült teljesen felébrednem. Persze du. ötig fenn volt a nap, de amúgy is tovább kinn voltunk, pláne az újévi időszakban, a napfény léte nem befolyásolt minket ebben.


Most az EU-s hírek miatt rosszul érzem magam. Nem igazán szeretném újra átélni ezt a hosszú ideig tartó fáradt időszakot. Persze tudom, hogy nincs még eldöntve, hogy a téli vagy a nyári maradjon-e, de félek egy kicsit a nyáritól. A télivel nincs tapasztalatom, de annak is biztos vannak árnyoldalai. (Tudom, hogy Oroszország téli időszámításban van, de Primorje napkeltéje-napnyugtája mégis ahhoz az időponthoz van közelebb, ami nálunk a nyári számításban lenne)


Ha töltöttél már hosszabb időt óraátállítás-mentes országban, mi a tapasztalatod?



2018. szept. 13. 23:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ez igazabol a hormonok miatt van. Sotetben mukodik a melatonin termeles, amitol almos vagy. Vilagosban konnyebben indul a nap.
2018. szept. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

nekem semmi ilyesmi nem volt, Ausztráliában voltam kint szintén egy tanévet, szóba is került a téma mert ott is volt régen átállítás de aztán eltörölték, és az ottaniak azt mondták nekik teljesen rendben van így mert régen csak macera volt,


persze ott alapból több a napsütéses órák száma is, ez tény, meg ott mikor tél van itt nyár és fordítva, de ez nem releváns a téma szempontjából,


lényeg hogy engem nem viselt meg semmilyen szempontból,

annyiban volt kicsit zavaró hogy az otthoniakkal csúsztattuk az esti beszélgetést mert míg AU-ban nem változott, MO-on igen, de igazodtam hozzájuk és kész.


Szóval én emiatt (is) amellett vagyok hogy szűnjön meg az állandó állítgatás és maradjon a Nyári ! :)

2018. szept. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!