Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerintetek mi lehet az oka...

Szerintetek mi lehet az oka annak a lábfájdalomnak, amivel már két hónapja járkálok orvosról orvosra? Hátha volt hasonló élményetek!

Figyelt kérdés
Két hónapja kezdődtek a panaszaim. A két lábam deréktól lefelé össze-vissza begörcsöl, elzsibbad vagy elgyengül. Változó helyeken. Néha csak a derekam fáj, néha csak a vádlim, vagy a talpam, de akár a combom közepe is. Nem feltétlenül mind a kettő ugyanott és ugyanúgy, de előfordul. Már jártam MR-en, EEG-én, ultrahangon, kétszer vérvételen, gerinc- és lábröntgenen és még szemvizsgálaton is, de semmit nem tudnak mondani. Csak annyi derült ki, hogy van egy enyhe gerincferdülésem, ami miatt a gerincem fájHAT. Viszont az nem fáj. A lábam azonban a tucatnyi orvos szerint sem attól van. Nem volt valakinek hasonló gondja, vagy nincs ötletetek, mi lehet? Köszi a segítséget előre is.
2010. jún. 25. 22:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Légyszives menjél el neurológushoz, lehet a lábfájdalmad hátterében ideggyulladás, amit ugye nem mutat ki a röngten, MR, de még a CT sem. Én erre gondolok. Ezt neuropáthiás fájdalomnak nevezik, amit neurológus tud hatékonyan kezelni. Jó még rá a Milgamma N gyógyszer is. De mégegyszer hangúlyozom keressél fel egy neurológust!
2010. jún. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ugyan ilyen problémám van! Nekem 2 éve kezdődött és azóta folyamatosan fáj. Én is végigjártam mindent vizsgálatot, meg beutaltak tornára stb. de nem segített. Nálam 18 évesen hozta ki, nyáron dolgoztam egy gyárban, végig kellett állni 8 órát egy nap és 1x volt 15 perc szünetünk. Hát senkinek sem kívánom azt a 2 hónapot! Egy kis pénzem lett a sulikezdésre, de egy életre való fájdalmam is :(
2010. jún. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen volt..néha csak lábikragörcs..arra mondta doki szedjek magne b6-ot mert magnéziumhiánytól lehet..szedtem..görcs már nem volt de viszont olyan furcsa fájdalmaim voltak..mintha óó ,hogy is írjam le..mert nehéz..szóval hideg érzés..térd körüli gyengeség..zsibbadás..kb ilyen érzés lehet az embernek amikor még növésben van és túl gyorsan nő..vagy nem is tudom ,hogy írjam le jobban..lényeg..nem találtak nálam semmit..azt mondták biztos pszihés oka van..hát sajna nem az volt..fél év múlva már a bal szemem mögött is fájt..mintha ki akarna esni a szemem..csak azon az egy oldalon..fájt néha a fejem is már..szemészetre küldtek..nem látott a dokinő semmit...aztán egyre többet fájt a szemem mögött..az a nyomás érzés nagyon rossz volt...pár hónap múlva elmentem másik szemészhez..aki azt mondta gond van..tumor...majd jött a többi vizsgálat...nem kell elmondanom mit éreztem...csak gamma késsel volt műthető...túl vagyok rajta..azóta semmim nem fáj már..nálam ez volt az oka..és nem ijesztgetni akarlak ezzel..mert kicsi az esély, hogy ugyanaz a problémánk lenne..
2010. jún. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Lemaradt..szóval a lényeg..agydaganatom volt..nálam ezeket a lábgondokat is az okozta
2010. jún. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Kedves első! A fődokim, aki a vizsgálatok diagnózisát ellenőrzi ebben a pillanatban, egy neurológus. Ezzel már próbálkoztam. Köszi azért. És a vérvétel egyértelműen kimutatta, hogy nem szenvedek semmiben sem hiányt. A harmadik történet elég parás, örülök, hogy jobban vagy. CT-n még nem voltam, de attól eléggé félek is.
2010. jún. 25. 23:05
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha minden neurológiai dolgot kizártak, akkor én az autoimmun vonalon keresgélnék tovább. Például polymiositis (jó lenne tudni a szérum CK-t és azt, hogy szoktál-e lázas lenni, továbbá a nemed és korod) esetleg valamilyen vasculitis.
2010. jún. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget. 15 éves lány vagyok. Nem szoktam lázas lenni és most csináltak CK-t vérvételen és normális.
2010. jún. 27. 11:50
 8/15 anonim ***** válasza:

Még mindig én :)


Egyéb panaszaid vannak?

Például nem szoktak elkékülni a kezeid hidegben? Nincs szem- vagy szájszárazság érzésed? Nem jelennek meg piros foltok a bőrödön? Ízületeid nem szoktak fájni?

Laborban néztek bármilyen autoantitestet?

2010. jún. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Szia!

A kezem általánosan hideg, mert alacsony kicsit a vérnyomásom, de elkékülni nem szokott. A szárazság... na, az stimmel. Sokat gépezek és olvasok. Piros foltok vannak általában fürdés/zuhanyzás után. Amikor elgyengül a lábam, akkor az ízületekben érzem. Az utolsó kérdésre nem tudok választ adni.

Szerinted ezek összefüggésben lehetnek vele? Csak azért, mert ezek régebbi problémák. A szemem 5 éves korom óta érzékeny, alapból kék szemű vagyok. A bőröm meg hófehér és érzékeny, könnyen kiszárad, ezért foltos szerintem fürdés után. Kétlem, hogy összefüggésben lennének ezek a hosszútávú gondok a lábammal. Te mit gondolsz?


Amúgy holnap megyek egy olyan vizsgálatra, ami ugyanaz, mint az EEG, csak deréktól lefelé.


Köszönöm! :)

2010. jún. 28. 21:43
 10/15 anonim ***** válasza:

A kéz elkéküléssel a Raynaud-szindrómára, a szem- és szájszárazsággal a Sjögren-szindrómára voltam kíváncsi. Ezek kellemetlen betegségek, de nem veszélyesek, viszont gyakran szoktak társulni (sokszor évekkel meg is előzik) egy komolyabb autoimmunbetegséggel. Az ízületi fájdalmak és bőr "kiütések" is sok ilyen jellegű betegségeknek szoktak a kísérői lenni.

Egyikre se adtál tipikus pozitív választ, szóval innentől már csak tippelni tudok (az orvosok közben hátha rájönnek).


Még bennmaradtak a pakliban a neurológiai betegségek, de még vasculitiseket sem írnám le. Mert van olyan, hogy az idegeket ellátó kisebb erek záródnak el vagy a gyulladásuk átterjed a környező idegekre és ez okoz fájdalmat ill. neurológiai tüneteket.

Ezzel kapcsolatban pár újabb kérdés: Nem fogytál mostanság kb. 4kg-ot vagy többet?

Nincs márványos rajzolat a bőrödön?

A diastolés vérnyomásod mennyi?

A laborban a CK és karbamid mennyi lett?

Csináltak-e arteriográfiás vizsgálatot ("érfestés")? Vettek-e érbiopsziát?

És szerepel-e valamelyik laborpapírodon a cANCA, pANCA érték, ha igen, akkor mennyi lett?

Volt-e olyan diagnózis amiben szerepelt a "mononeuropathia" vagy "polyneuropathia" kifejezés?


Végső esetben egy olyan, látszólag a tünetekkel nem összefüggő betegség is állhat a háttérben, mint például a lisztérzékenység (egyik ismerősöm hónapokig járt neurológiára, és neki sem tudták semmivel sem magyarázni a tüneteit, és végül ez "jött ki" nála).

2010. jún. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!