Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fura fülprobléma. Mitől...

Fura fülprobléma. Mitől lehet? Hasonló probléma valakinek?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy időnkét a bal fülemben ritmustalan "kopogást" hallok, amikor épp az alvás határán vagyok és megszólal valami külső zaj.A fülemben a kopogás azonnali válasz a külső zajra, rettentő idegesítő és persze azonnal kiveri az álmot a szememből, igaz, csak egy pillanatig tart.

Van egy másik eset is, mikor szintén hallom ezt a kopogást, akkor már hosszabb ideig, mikor a kádba eresztem a vizet, erre a csobogó hangra is így reagál a bal fülem, hogy kopog, vagy "vibrál" belülről, persze csak amíg közel vagyok a zubogó vízcsaphoz.Sajnos nem nagyon tudom azt az érzést, hangot máshogy jellemezni.Fura módon, csak ebben a két esetben van ilyen tapasztalatom.Pár hónapja egész gyakori volt, szinte minden este megzavarta a nyugalmam, egy ideje szerencsére már csak időszakosan fordul elő, talán mikor fáradtabb, kimerültebb vagyok.Ha vattát teszek éjszakára a fülembe, füldugó gyanánt, akkor szinte sosem tapasztalok ilyet.

A másik(jobb)fülemben pedig a szívdobogásomat szoktam időnként hallani, ezt nem sikerült megfigyelni mitől van, mert totál rendszertelenül tapasztalom, de szinte mindennapos, csak az intenzitása, időtartama változik.Meglehetősen idegesítő.Azt már kifigyeltem, hogy vérnyomással például nem függ össze.

Egyébként pánikbeteg vagyok, már két éve.A jobb fülemben a szívdobogást hallottam már időnként a pánikos korszakom előtt is.Bétablokkolót szedek.

Tudom, hogy biztosat csak orvos tudna mondani, de kíváncsi lennék , mire tippeltek és hogy másnak is volt/van-e ilyen, vagy hasonló tapasztalata és mitől.


2011. júl. 15. 15:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem többször volt már ilyen. Én is pánikbeteg vagyok. Akkor szokott előjönni, ha építem le a gyógyszereket, tehát ideg lehet. Én sem tudok vele mit kezdeni, de nem veszélyes. Biztos ráng ott egy ideg, vagy ér. Van amikor 2-3 hétig is tart. Neuroptimot próbálj szedni, vagy Magne B6-ból 3x2 szemet. Esetleg Milgamma N tablettát. Ezek szoktak segíteni, ha van nyugtatód azt szedd rendszeresen amég a tünetek tartanak.
2011. júl. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Neked konkrétan melyik hallászavar szokott előfordulni a kettő közül, amiket felsoroltam?Az éjszakai zajoktól való fülkopogás, vagy a fülben hallott szívdobogás?Vagy neked is mindkettő?

Nyugtatót írtak fel nekem,Xanaxot, meg antidepit, de csak a xanaxból veszek be egy felet nagyon ritkán ,végszükség esetén, mert félek tőle.Amúgy nem sok hatása van, konkrétan semmi...

Citromfűteát iszok, minden nap, az tényleg elég sokat segít, bár az sem hozott rendbe tökéletesen :(

Magne B6-ot is szedtem, elég soká, az sem ért kutya fülét sem.

Van még amit nem próbáltam azok közül, amit felsoroltál,de majd sort kerítek azokra is, egyszer valamitől majd csak kigyógyulok.

Köszönöm a válaszod!

2011. júl. 15. 23:04
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem az esti kopogás van. Van amikor fülzúgás is. Van olyan repkedés szerű hang is ideg alapon. Főleg este időszakosan, de akkor akár 2-3 hétig is.Olyankor van nappal is, bizonyos zavaró hangokra előjön. Én kitapasztaltam, hogy ideg csinálja. Azt a szívdobogás szerü dobogó hang pedig egy ér lüktetése lehet. Ha jól ellazítom a fejizmokat, néha kiáll. Tudatosan lazítsd a fül körüli izmokat, ha hallod. Úgy gondolom, hogy ha feszültek vagyunk az izmok is feszülnek a fejben, ez okozhat ilyet. Most nincs ilyenem, mert most még szedek antidepresszánst és Xanaxot. A Xanaxról le lehet állni, ha meggyógyultál. Az antidepresszánshoz nincs hozzászokás.

2011. júl. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi, sokat segítettél, érdekes amit írtál!
2011. júl. 16. 20:55
 5/13 anonim ***** válasza:
Jó tudni, hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával. Te hány éves vagy? Nekem nagyon régóta így van és a nővéremnek is szokott lenni hasonló. Valószínű nem veszélyes, csak elég ijesztő. Én most relaxálni tanulok. Meg kellene oróbálnod, mert ez pont arról szól, hogy az izmokat meg kell tanulni ellazítani. Ha ez sikerül, akkor állítólag a stressz is megszünik.
2011. júl. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

36 éves vagyok.Én is arra tippelek, hogy nem lehet annyira veszélyes, mert mivel hogy már több, mint két éve tapasztalom, közben végigjártam tulajdonképp az összes fajta kivizsgálást és nem találták semmi szervi bajomat.Ha olyan veszélyes lenne, már csak kiderült volna.

Én már vagy 20 éve megtanultam relaxálni , sokszor folyamodok az autogén tréninghez, ha nagyon fáradt, vagy stresszes vagyok és pillanatnyilag segít is.Csak az a gond, hogy állandó stressztényezők vannak az életemben, amik újra és újra felidegelnek.Életmódváltásra lenne szükségem, de az nem megy olyan könnyen...

2011. júl. 17. 11:03
 7/13 anonim ***** válasza:
Te milyen fajta relaxációt használsz? Jó lenne ha privátban megírnád. Nem tudom hány féle van?Az életmódváltáson mit értesz?
2011. júl. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
én inkább hipochondernek tartom magamat, mert szinte minden betegséget bebeszélek magamnak. nekem is voltak már (vagy nem voltak) ful problémáim. én már szinte majdnem a fulzúgástól orultem meg. minden este zúg a fulem, de állítólag ez normális. én is szoktam szívdobogás szeru hangot hallani a fulemben, nekem érdekes módon a bal fulemben. van olyan ha esetleg jobban lehajolok, akkor hirtelen elkezd hangosan dobogni a fulem. mintha kozvetlenul mellette lenne a szívem. amúgy nem kell tole félni, ez egy teljesen normális dolgok, hidd el nem vagy vele egyedul.
2011. júl. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én azt a relaxációt használom, amikor kényelmesen hanyatt fekszünk és ellazítjuk minden porcikánkat a lábfejtől kezdve, sorban felfelé, a fejünkig.Bár ülve is meglehet csinálni.Én nem szoktam tovább haladni, engem ennyi is tökéletesen ellazít.Én nem is ismerek más módszert.Van, aki ezt a gyakorlatot úgy folytatja, hogy sorban elnehezedni aztán pedig sorban felmelegedni érzi testrészeit.Nos, én ezt már nem csinálom, mert szerintem felesleges.
2011. júl. 17. 20:14
 10/13 A kérdező kommentje:
Életmód változástatáson mit értek?Nos azt, hogy a jelenlegi otthon ülős, szerencsétlen életvitelem gyökeresen meg kellene változtatnom, az jót tenne, csak nehéz belekezdeni.Például elköltözni,de ez szinte a lehetetlennel egyenlő, mert egyrészt a családból nem mindenki akarja, másrészt anyagilag nehézkes.Aztán kellene találnom egy számomra megfelelő társat és szintén megfelelő munkát.Egyszóval, úgy alakítani az életemet, hogy elégedett lehessek vele.A pszichiáterem is azt mondta, hogy szerinte ha megtalálnám az életben azokat a dolgokat, amik igazán nekem valók, amikkel igazán boldog vagyok, akkor azonnal elmúlna minden pánikom.Szerintem igaza van.Hát, ilyesmire gondolok életmódváltás alatt.
2011. júl. 17. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!