Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem tudom most baj van a...

Nem tudom most baj van a szívemmel vagy nincs?

Figyelt kérdés
Regebb sok ekgm volt meg sok doktorhoz jartam el hogy baj van a szivemmel de azt mondtak nincs volt ultrahangom is ott is azt mondtak nincs baj, volt panikbetegsegem de leküzdöttem sportolok és sportolás közbe is szoktam érezni furcsaságot és nyugalmi állapotba is, van úgy , hogy azt hiszem a szívemtől van de mintha a gyomromba történne a dolog, nem tudom van-e baj a szívemmel vagy nincs de ha volna eddig már korhàzba kellett volna kerüljek nem? Vagy lehet azt hiszem baj van a szívemmel de még sincs ? Vagy tényleg van baj? Kicsit félek, hogy meghalok szívritmuszavarba főleg sportolás közbe

2018. nov. 29. 13:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nyaktól felfelé van baj, nem a sziveddel. fejcsere segíthet.
2018. nov. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt nálam is.

Nagyon furcsa érzés volt: Néha, mintha kihagyott volna egy-egy ütést. Néha meg mintha "hidegebb" lenne a szívem körül. Néha meg mintha sokkal nagyobbat dobbanna, szinte hallatszik. Ilyenkor enni sem tudtam, mintha a gyomrom tiltakozott volna ellene. Nehéz leírni.

Az orvosok semmit sem találtak.

Aztán elmentem egy természetgyógyászhoz és azt mondta, hogy a tüdőmmel van gond, ezért kevés vér jut a szívhez. Meg az emésztésemmel is, valami a bélflórával, ezért van "gyomoridegem". Hittem is meg nem is, de azért megfogadtam a tanácsát és végigcsináltam az utasításait.

Azóta rendbe jöttem. Néha, amikor több cukrot eszek , akkor még szoktam érezni egy icipicit.

2018. nov. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Mindig azt kapom , hogy az agyammal van baj..
2018. nov. 29. 14:56
 4/13 anonim ***** válasza:
ott van a baj, azért. mert ha nagyon akarsz akkor beteg leszel. és ezt az agyadnak köszönheted.
2018. nov. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Attól még az agyaddal is lehet baj :)
2018. nov. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom... nem tudom mit higyjek
2018. nov. 29. 15:56
 7/13 anonim ***** válasza:

Alapos kivizsgálás nélkül nem lehet azt mondani, hogy "az agyaddal van a baj". Ilyet csak idióta orvosok (meg válaszolók) mondanak.

Majd ha kardiológián csináltak szívultrahangot, terheléses EKG-t, 24 vagy 48 órás Holtert, ill. röntgent, és mindegyik negatív, akkor lehet kimondani, hogy nincs szervi probléma.

Pl. a "kihagyások" és "bedobbanások", amiket a kituggya nevű válaszoló is említett, egészséges embernél is előfordulnak néha, de a többség észre sem veszi. (Mivel ugye a többség nem is érzi a szívdobogását, így max. csak a nagyon erős ütés tűnik fel.) Viszont ha ez túl sűrűn fordul elő, akkor az lehet problémás. Ezt pedig egy sima EKG nem mutatja ki, hacsak nem éppen abban az egy-két percben is van pont egy ilyen esemény. (Igazából nem hagy ki egyébként a szív, csak annyira gyenge a dobbanás, hogy úgy érezzük.) Erre (is) való a Holter, 24 óra alatt már jó eséllyel "elkap" legalább párat, ha rendszeresen van.

Folyamatosan méri a pulzust is, így kiderül, ha túl alacsony/magas, vagy ha váltakozik. Elvezetési zavarok is kiderülhetnek.


Szóval kérj időpontot mielőbb a kardiológiára. Több hónap a várakozási idő általában - nálunk pl. 4-6 hónap; de én most az Országos Kardiológiai Intézethez pártoltam át nemrég, egyrészt 3 héten belül volt időpont, másrészt normálisan megcsinálták a Holtert, amit a helyi kórházban elszúrtak. Majd a vizsgálatok után okosabb leszel.


Én többször kértem a házi orvostól beutalót a kardiológiára, mindig hárította, hogy szerinte nem szükséges. Aztán amikor az ügyeletes orvost kellett kihívni a magas pulzusom miatt, annyira rosszul voltam, és ő írt fel bétablokkolót, utána már egyenes út volt a kardiológia - ahol ultrahanggal ki is derült, hogy mitralis prollapsus-om van, valószínűleg ez okozza az állandó magas pulzust. De más vizsgálatokat nem csináltak, hiába mondtam kontrollon kétszer is, hogy jó lenne, mert szerintem lehet még valami. Megint "meg kellett várni", hogy rosszul legyek - és most vizsgáltak ki alaposan végre, így derültek ki (pontosabban igazolódtak) a palpitációk, meg egy-egy elvezetési zavar is volt.

2018. nov. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én már annyi orvosnál voltam nem adnak beutalót, volt ultrahangom is amúgy ami állítólag ki mutat mindent
2018. nov. 29. 21:19
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem mutat ki mindent.


Próbálj akkor még egy orvost, hátha beutal végre.

Vagy amikor épp érzed azt a fura érzést, menj el a sürgősségire.

2018. nov. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Pedig mindenhol azt írja aza legbíztosabb
2018. nov. 30. 11:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!