Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mennyire egészséges hidegben...

Mennyire egészséges hidegben futni?

Figyelt kérdés
Mármint ha futok nem fázok a hidegben. Viszont a hideg levegőt szívom be. Kárt tesz ez a tüdőmben?

2018. nov. 30. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

A rendszeresen szabadban futók szervezete folyamatosan alkalmazkodik az egyre hűvösödő időjáráshoz, így az nem jelent különösebb megrázkódtatást vagy hirtelen megterhelést a szervezetnek.

Tévhit, hogy a hideg levegő megfázást okozhat, hiszen a helyes légzéstechnikának köszönhetően az orron keresztül beáramló levegő már melegebben jut a tüdőbe.


Ajánlom figyelmedbe:

[link]

2018. nov. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%
Ha fokozatosan csinálod nem hinném, hogy káros. De ha rögtön...tüdőgyuszi,
2018. nov. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Én szoktam, mondjuk én sem télen kezdem.

Ha nagyon hideg van, érzem utána, hogy a torkomnak nem esett jól, akkor közvetlenül fürdés után meleg tea - dorythricyn - meleg zuhany, és általában ennyivel elejét is veszem a bajnak :)

2018. nov. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#2-es a tüdőgyulladást minden esetben bakteriális-, virális- vagy gombás fertőzés okozza.

Én tavaly télen kezdtem a futást, semmi bajom nem volt.

2018. dec. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz, nekem nem volt semmilyen fertőzésem, csak hidegben úsztam és kaptam is tüdőgyulladást, ami később fertőzödik baktériummá csak.
2018. dec. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!