Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért hagynak fel sokan az...

Miért hagynak fel sokan az egészséges életmód követésével?

Figyelt kérdés

Nemrég kérdeztem az egészséges életmódról - a válaszok alapján újabb kérdés jutott eszembe.


Vannak, akik belevágnak, majd pár héten vagy hónapon belül felhagynak vele. Én is életmódot változtattam - egészségesebben élek és remélem nem jön el a pont, hogy felhagyok vele - de idáig élvezem és jó érzés úgy nyugovóra térni, hogy a nap folyamán ismét jót tettem a testemnek és a lelkemnek. :) - de remélem a jövőben nem történik semmi ami miatt ez változna.


Megesett veletek vagy ismerősötökkel, hogy füstbe ment az egész? Ha igen, mi volt az indok?


Még annyit kérnék, ne ugorjunk egymásnak; a válaszadókat ne támadják a nagyon egészséges életmódot követő emberek.


Előre is nagyon szépen köszönöm!



2018. júl. 26. 09:09
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Az egészséges életmód bármilyen fura is.. sokszor nem finom. Mármint nem úgy finom, amihez hozzá vagyunk szokva.

Anno a most 30-40-es kategória magyaros ételeken nőtt fel.


Nekik mutathatod a zabpelyhet, különböző egészségesebb ételeket. Nehéz váltani... és könnyű elcsábulni.

Mindenkinek más az ízlése, nem mindenkinek jön be az, hogy szárnyasok/halak, zöldség és rizs.


Ez olyan, hogy a feleségem imádja a pufit, túróba a gyümölcsöket.

Nekem nem ízlik. Ezért sem váltok át.

2018. júl. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért, mert elkezded, utánanézel, mit ehetsz. Oké, ez megy egy darabig, aztán látod a hírt, hogy mindent egyél, csak épp ezt ne, mert mégse olyan egészséges. Tiltólistára teszed, nem eszed, aztán kitalálják, hogy ja de, mégis egészséges. Ki tudja ezt követni?

Itt most az olyanokra gondolok, mint tojás, vaj, margarin, zsír, olaj, cukor, só. Kb naponta változik, hogy épp mi egészséges.

2018. júl. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

#2-vel értek egyet.

Aki beleássa magát az "egészséges életmód" témába az elég gyorsan szembesül azzal, hogy az egészségesnek mondott táplálékok köre meglehetősen gyakran változik. Ma még rákkeltő holnap csodaszer holnapután meg méreg (sztevia). Illetve azt is meg lehet figyelni, hogy az egészséges életmód sok cikk szerint abban merül ki, hogy vegyél meg minden termékből prémium minőséget, ne dolgozz/stresszelj sokat, sportolj és pihenj eleget. Ez szép meg jó csak ki fogja finanszírozni?

2018. júl. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az evés az emberek nagy részének örömforráson túl a mindennapi stresszel való megküzdési stratégia része. Ezért hallasz olyanokat, hogy "megérdemlek egy kis kényeztetést" vagy "legalább ennyi jó legyen már a napban", hazaérve a gép/tv előtt öntudatlanul tolják be a kaját nem is érzékelve mi az és mennyi az. Ennek nem ahhoz van köze hogy nem tudják mit kellene tenni. A többség tudja. Csak nincs más eszközük jó érzéseket generálni a mindennapokban. Kis időre lemondanak erről de rövid úton visszatérnek rá. A tartós változáshoz szembe kellene nézni egy rakás dologgal (rosszul működő kapcsolatok, szr munkahely stb). Az már nem akkora buli. A fájdalmat meg kerülik. Amit pedig írtál, hogy szereted ezzel a tested-lelked... szerinted hányan szeretik önmagukat ehhez eléggé?


Ez a téma nem az evésről szól valójában.

2018. júl. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezt rengeteg dolog befolyásolja. Nem igaz, hogy a mai 30-as, 40- es korosztály rossz kajákon nőt fel. Nálunk az iskolában a tagozatomon, kb. 2 ducibb gyerek volt. Nem zabáltunk sok fagyit, csokit, chipset és társait. Rengeteg főzeléket ettünk és nyáron szinte csak zöldségeket és gyümölcsöt.

Én sportoltam mai napig is versenyzek hobbi szinten, pedig már 36 éves vagyok. Soha nem voltam túlsúlyos, mégis odafigyelek magamra. Mindent eszek, néha egy kis fagyit, csokit kólát is, de soha nem lépem túl a napi 2000 kalóriát. Sportolok heti 3-4 alkalommal. Viszont ha valakit nem érdekel a dolog, akkor könnyen feladják. Pont az a baj, hogy radikálisan akarnak változtatni, nulla cukor, zsír, kényszerített mozgás. Így persze, hogy pár hét után feladja az illető. Plusz a gond még, hogy az emberek folyamatosan bámulják a mérleget. Ha fogyott, akkor de jó, most lehet egy csalónap, ha hízott, akkor meg feladja, mert semmit nem ér a dolog..

2018. júl. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

# 4/5 Időpont ma 09:46


Kár, hogy csak egyszer lehet a zöld kézre kattintani, mert hatalmas igazságot írtál.


A többieknek is ment a zöldkéz.


Köszönöm a válaszokat! <3

2018. júl. 26. 10:56
 7/7 anonim ***** válasza:

Mert fogalmuk sincs, hogy egyáltalán mi az az egészség!

Ha valaki kicsit jobban érzi magát, mindjárt rá fogja arra amit szeret és eszik. Ezért van az is, hogy ma csodaszer holnap meg méreg. A túliskolázottság és a média ezért a felelős.

Az örök igazság viszont, hogy a táplálék az csak is állati vagy növényi eredetű, és az is csak alaposan megrágva emészthető! Ha nagyobb darabokban, és tartósítószerekkel teli műkajákkal laksz jól, az emésztésed idővel felbontja a harmóniát. A természet harmóniáját.

2018. júl. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!