Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki aurás...

Van itt olyan aki aurás migrénnel küzd? Hogy bírjátok?

Figyelt kérdés
Nekem 3 napja volt egy rohamom, ma pedig az orvosom diagnosztizált vele. Hány évesek voltatok mikor először előjött és mennyire volt durva? (16/l)

2017. szept. 12. 20:22
 1/8 Metionin ***** válasza:
Nekem eddig 2 volt, 19 és 24 évesen. Először fényfelvillanásokat láttam, azt hittem hogy érzékcsalódás vagy hogy hanginger váltotta ki (autizmus miatt gyakran látok éles fényeket ha valami hirtelen magas hang jön, pl. sziréna) de ez valahogy más volt, mert a hangtúlingerlésnél a periférián látok fényt, ez meg inkább középen volt, mintha szemen világítottak volna egy erős lámpával. Amikor elmúlt, elindultam valahová de az utcából már nem jutottam ki, akkora hirtelen migrén jött rám hogy visszafordultam. Hányinger, szédülés, minden. A másodiknál amikor megláttam, már előre beszartam de az nem fájt annyira, sima migréneim is voltak már rosszabbak. Érdekes, hogy ez a 2 aurás olyankor történt, amikor már volt egy elég hosszú rohammentes időszak, aztán hirtelen bumm. Viszont rövidebb ideig is tartottak, mint a sima.
2017. szept. 13. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

olyan 10-11 éves lehettem, meg ijedtem tőle :/

nekem vibrált a látóterem egy része és utána nagyon erős migrénem lett

mára már kinőttem az aurát, de migrénes vagyok ugyanúgy, de talán egyik fejfájásom sem olyan durva, mint anno volt

viszont van egy állandó látászavarom azóta, migrénes roham nélkül is :(

de a jó hír, hogy lehet kinövöd :)

2017. szept. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem pont tegnap este volt az első még mindig zsibong a fejem és nagyon rosszul aludtam ha nagy nehezen el is aludtam akkor is azt álmodtam hogy mocskosul fáj a fejem amire felébredtem és ébren is mocskosul fájt a fejem és még mindig zsibong rendesen meg úgy érzem magam mint a mosott sz.., amúgy ezzel kell orvoshoz menni már így első alkalom után is?
2017. okt. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
21/F
2017. okt. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Metionin ***** válasza:
Érdemes elmenni, mert van rohammegelőző gyógyszer is. Akkor kell bevenni, amikor érzed a migrén előjeleit és vagy nem engedi előjönni vagy csökkenti a migrén erősségét. Ezt már most fel tudják írni hogy legközelebb ne szívj ennyit.
2017. okt. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

igen jobb elmenni orvoshoz vele, nekem is írt fel gyógyszert amivel "megelőzhetem" de a fejem akkor is fáj.

2017. okt. 23. 11:53
 7/8 anonim ***** válasza:

14 évesen volt először. Annyira nem emlékszek rá de, arra emlékszek hogy volt látótérkiesésem, nem igazán értettem hogy miért, azt hittem belenéztem valami erős fénybe, aztán meg iszonyúan el kezdett fájni a fejem, haza is mentem a suliból. Azóta 3-4 havonta szokott lenni. (kb) Egy algoflextől és egy nagy alvástól mindig jobban leszek. :)

16/l

2017. dec. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Peugeot_Sandman válasza:

12-13 évesen volt először, kivizsgáltak, diagnosztizálták az aurás migrént, felírták a Divascant megelőzésre (sajnos semmit nem ért nekem, abba is hagytam egy év után), majd hosszú évekig kerestem a megoldást (évi 10-15 rohammal), ami nálam végül bevált:


Spedifen 400 (recept nélkül kapható) ezt akkor veszem be, amikor a látótér-kiesés és a szikralátás jelentkezik (később bevéve, amikor már fáj, nem segít sajnos).


Por kiszerelésben kapható, kevés vízben kell feloldani, kis lapos tasak, elfér bárhol.


Egyáltalán nem jelentkezik a fejfájás, kissé tompít, de teljesen működőképes maradok (korábban 5-6 órára ütött ki a migrén) és a hányás is elmarad.


Hű társam 5-6 éve, mindig van nálam egy tasak, bár mostanra a rohamok ritkultak és szerencsére évi 4-5 alkalomnál többször nem kell használnom.

2018. febr. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!