Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért lettem rosszul a kávétól?

Miért lettem rosszul a kávétól?

Figyelt kérdés
Korábban nagyon sok kávét meg energiaitalt ittam. December 28.-án ittam utoljára, letettem. Szombaton viszont korán kelltem és megittam egy kávét. Első pár korty után elkezdett hányingerem lenni, szédültem, melegem volt, vert a víz, alig láttam és alig hallottam. Kis idő után jobb lett. Lassan elkortyolgattam a végét akkor már nem volt baj. Meg ettem rá, megittam 3 cent pálinkát és helyrejőttem. Vajon miért?

2019. febr. 17. 13:11
 1/3 anonim ***** válasza:
49%

Lehet, hogy semmi köze a kávéhoz, csak leesett például a vércukrod reggel éhgyomorra. Ehhez vagy ettől függetlenül még megdobhatta a vérnyomásodat. Másik verzió, hogy esetleg epegörcsöt okozott, bár az fél-egy órával étkezés után jelentkezik inkább.

Mondjuk nem a pálinka a legjobb gyógyszer, az egy másik sokk a szervezetnek, ami most történetesen egy ellenkező irányú lökés volt. Hanem mondjuk folyadék, elsősorban friss víz, egy könnyű reggeli.

2019. febr. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Azér mer a toleranciád visszaállt a normál állapotba. A kávé lényegében egy (drog) központi idegrendszer stimuláns. Most ha 0 toleranciával megiszol kb 2 centet az az alap ami jól adná.., aztán naponta növelhetnéd kicsinyenként az adagot, akkor nem lenne baj. De mivel te hirtelen benyomtál egy hatalmas dózist, ezért ne csodálkozz. Az alkohol csak kicsit tágította az ereket, még levitte a vérnyomást, ezért lettél jobban.
2019. febr. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
53%
Mert régóta nem ittál és elszoktál tőle, ha nagyon muszáj kávéznod, akkor kisebb adagokat igyál és pár hét alatt visszaszoksz. Reggel meg ne igyál már pálinkát! Gondolom nem vagy alkesz, undorító korán reggel rövidezni.
2019. febr. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!