Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Azt érzem magamon hogy kövér...

2/10k kérdése:

Azt érzem magamon hogy kövér vagyok 53kg vagyok 160cmter körül vagyok es 18eves vagyokde nem erzem igy magam jol kövérnek érzem magam ez miert van? Igy lenne?

Figyelt kérdés

#testsúly #magasság ...
2019. márc. 28. 19:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Komoly önértékelési gondjaid vannak. Menj el egy pszichiáterhez, mert agyilag gond van nálad..
2019. márc. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Teljesen ideális a súlyod ehhez a magassághoz.Testképzavarod van,minél előbb keress fel egy pszichológust,mert előbb -utóbb anorexiás leszel vagy bulimiás.
2019. márc. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nagyon kövér biztosan nem vagy ilyen adatokkal. Létezik olyan mentális betegség, hogy testképzavar. Keress egy jó pszichológust, és beszélgess vele!
2019. márc. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kezdj el sportolni. Ès azt a részt amit nem találsz ideálisnak azt mozogd és erösítsed.

Fogyókúrával csak az fog fogyni ami amúgy is vékonyabb.


Ez az érzésed azért lehet, mert nem sportolsz és punnyatnak érzed magadat.

2019. márc. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Emiatt még nem kell pszichológushoz menned. Ha elkezdenél koplalni, meg hánytatni magad, na az már gáz lenne. Ne csinálj semmit, a testsúlyod pont ideális. Sem híznod, sem fogynod nem kell. Még akkor sem, ha mások mondanák, így meg főleg nem, hogy csak te beszéled be magadnak.
2019. márc. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Edzést csinálj naponta. Lehetnél pár kilóval kevesebb is. Én 47 kg voltam ugyan ezzel a magassággal ennyi idősen, és nem voltam sovány.
2019. márc. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat ... amiotta eljottem ottholrol sokat eszek nagyon es csak hizok hizok elotte 17évesen mág 36kg voltam nevelö apám vert es nem ettem igy az idegtöl sokat most meg csak hizok es hizok
2019. márc. 28. 19:52
 8/11 anonim ***** válasza:

Megkaptam a privat üzenetedet. Tudom, hogy kedves vagyok, ezért is írtam, hogy önértékelési gondjaid vannak. Ha 160cm magas és mondjuk 90 kilós lennél, akkor azt mondanám, hogy igazad van, hogy kövérnek látod magad, mert az már túlsúly. Akkor tanácsolnám, hogy kezdj el sportolni, diétázni, hiszen az már egy jó kezdés ha valaki felfogja, hogy túlsúlyos, és tenni akar ellene.

De te 53 kilóddal közelebb állsz a soványsághoz mint a kövérséghez. Egy egészséges 18 éves ezt felfogja ép ésszel. Ha te ennek ellenére kövérnek érzed magad akkor fejben valami gond van. 2 lehetőség lehet. Az egyik, hogy önértékelési gondjaid vannak amit orvosi segítséggel kiküszöbölhető ha magadtól nem megy. A másik , hogy csak ego növelés miatt írtad hogy mások dicsérjenek, hogy "ÁÁÁ neme vagy kövér, csinos vagy bla, bla , bla..

De mint írtad kedves vagyok, így feltételezem, hogy az első opció a valós, vagyis önértékelési gondok vannak..

2019. márc. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#2: Tévedés, nem lesz anorexiás, már az.

Kedves kérdező, neked komoly testképzavarod van, orvoshoz kellene fordulnod, nem fogynod. Ha nem érzed arányosnak magadat, akkor szedjél fel egy kis izmot, de ne próbálj fogyni!

2019. márc. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 ThisIsNotHuman válasza:
Nem akarlak megsérteni, az én szemszögemben is sok lenne ez a kiló, én vagyok 175 cm vel 56 kg, és én sem vagyok ám vékony
2019. ápr. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!