Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pánikroham vagy allergia?

Pánikroham vagy allergia?

Figyelt kérdés

Eléggé allergiás vagyok a különböző pollenekre, egész délután a lakásban takarítottam, de amikor kimentem az utcára, akkor hirtelen azt a nagyon fulladt levegőt nehezen tudtam belélegezni. Kicsit légszomjam lett, Nem is igazán tudom megfogalmazni, nagyon nagy fáradság fogott el úgyhogy inkább hazajöttem és azóta is ilyen nyomott vagyok. Nem tudom ez minek köszönhető, pánikrohamot is kaptam kicsit, betakaróztam és lefeküdtem. Készülök zuhanyozni, de mint akit konkrétan fejen ütöttek, ilyen homályos a gondolkodásom. Kicsit a szemem is viszket. Az utóbbi lehet allergia tünet, viszont az is, hogy borsós kaját ettem, nem mostam meg a kezem és megtöröltem a szememet :D

Nehézlégzésem van, meg ilyen zavartságot, amit fáradságnak tudok be.

Amúgy egészséges vagyok, igaz szoktam szorongani.

Egy 22 éves lány


2019. máj. 11. 21:27
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja, és extrémen szorongok most hogy elkap egy asztmás roham :(
2019. máj. 11. 21:28
 2/16 anonim ***** válasza:
Szia! A mai nap nagyon megterhelő volt az astmásoknak, és a frontérzékenyeknek. Én is asthmás vagyok, és én is nagyon cefetül voltam ma. A kutyámmal du. fél hatkor indultam el sétálni, és majdnem visszajöttem a mezőről, mert én is hasonlóan éreztem , mint te, de befújtam, + bevettem egy darab rivotrilt, és bevettem egy fél betalocot, és ittam a vizet (amit mindig viszek magammal) végülis 3 órás séta lett belőle, a mozgás majdnem mindig segít. Ja és ma 2 órát aludtam délután, mert nagyon nyugtalan+ fáradt voltam. Holnap kettős front van, és ezeket már mindig előtte egy nappal érzem. Ilyenkor duplán kapkodom a magneb6-ot, rengeteg vizet iszom, és c-vitamint szedek még.
2019. máj. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
De nincsenek gyógyszereim, lehet valami bajom? :(
2019. máj. 11. 21:58
 4/16 anonim ***** válasza:
Fürödj le, moss hajat, hogy az allergizáló polleneket lemosd. És ezzel el kell menni orvoshoz nincs mese. Bajod nem lesz tőle, de pihenj, ha van otthon valamilyen nyugtató tea, azt igyál.
2019. máj. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ja, és még ami fontos, ha úgy érzed, hogy pánikrohamod lesz, akkor fogj egy papír zacskót, és abba lélegezz, és fújd a levegőt. Átfogod vészelni, ne aggódj, csak ez ilyenkor kellemetlen és ijesztő tud lenni. Tudom, mert nekem is felnőtt kori asthmám van, és felnőttként lettem allergiás, és eleinte nem tudtam hogyan kezeljem a dolgot.
2019. máj. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Hát ha fekszek akkor jó, de ülve olyan fura. Mintha nehezebben kapnék levegőt, vagy nem tudnék ásítani. A fejem is jobban fáj. Ha holnap zivatar lesz az jót fog tenni? Gondolom az lemossa a polleneket.
2019. máj. 11. 22:10
 7/16 A kérdező kommentje:
Amúgy lehet hogy asztmás voltam eddig? Mindig ráfogtam a légszomjat a pánikrohamra...
2019. máj. 11. 22:11
 8/16 anonim válasza:
A zivatar mindenképpen jó lesz, mert megfog tisztulni a levegő. Bár én nem bírom a magas páratartalmat, de átvészelem persze. Nekem akkor jobb a fekvés, és nem tudok ásítani, ha az orrom is elvan dugulva, épp annyira, hogy ne vegyem észre, de annyira hogy szédüljek, ha folyamatosan csak orron veszem a levegőt, ilyenkor én is zavart stb. érzek, és ilyenkor jövök rá, hogy hoppá, megint bevan durranva az orrnyálkahártyám.
2019. máj. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Lehetséges, mivel szinte kéz a kézben jár. De ezt én nem tudom megállapítani. Ha kiegyensúlyozatlan vagy, és sok a stressz az életedben, akkor lehetnek ilyen tünetek.
2019. máj. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Csillapodott, de én félek holnap kimenni a városba, vagy máskor. Mert ma nagyon durva volt, 5 perc volt mire lesétáltam a villamoshoz és inkább lemondtam a találkozót, mert éreztem h vissza kell mennem a lakásba. És ez a rövid idő is másfél/két órás tüneteket okozott :(
2019. máj. 11. 22:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!