Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Öngyilkossági hajlam, ennyire...

Öngyilkossági hajlam, ennyire kerül engem?

Figyelt kérdés

Mesélek kicsit magamról, hogy kb milyen a személyiségem.

Amióta városi lettem, az életem nagyon megváltozott. Lettek barátaim, nyitottabb vagyok a világ felé.

Mindig a barátaimmal vagyok, a kettő legjobb barátommal szinte mindig együtt vagyok.

Többet nevetek, már nem félek az idegektől, bátran megmérem szólítani az embereket :)


De valami mégis hiányzik. Valami legbelül, olyan üres...

Régebben is gondolkodtam azon, hogy bumm-vége, de mindig megúsztam.

Valahogy soha sem sikerült, hogy végleg vége legyen az életemnek.


Néhány példa: mentem át az úton( zöld volt a lámpa), majd egy őrült autós padlógázzal jött felém, én lesokkoltan álltam és vártam, hogy vége legyen... de nem lett semmi!


Ez kicsit régebbi— Reggelente egy hídon kell átmenjek, a víz sodrása nem nagy.

Az a híd már eleve régi volt, csak a bátrabbak mentek át rajta, igazából az lezárt terület volt.

M1– már félúton voltam, mikor hirtelen a fahíd már nem állt olyan instabilon, vagyis én megmártóztam a vízben, hagytam, hogy vigyen a sodrás.

Nem tudom, hogy hogyan de valaki kimentett a kórházban tértem magamhoz.


Volt, hogy altatót vettem be, de csak jól kipihentem magam.

Meg számos őrült próbálkozásom volt, de valahogy mindig életben maradok ... :(


Nem mondom azt, hogy utàlom az életet, neem... hisz vannak barátaim akik vigyáznak rám és aggódnak értem. Valahogy a szívem legmélyén érzem az ürességet, hogy hiányzik valami.

Nem hinném, hogy pasi hiány lenne XD hisz fiúk is körülvesznek, akikkel jóban vagyok.


Járok rendszeresen dokihoz( pszichológushoz is), minden ok velem, a pszichológus szerint próbáljak ki néhány extrém sportot, habár nem tudom, hogy mi értelme.


Bocsánat, ha valamit felidegesítettem, de nem tudom, hogy mihez kezdjek...

A volt legjobb barátnőm is ilyen személyiségű volt, és szerintem még most is olyan ...



2019. máj. 14. 00:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ezt én is tapasztaltam hogy mióta városi lettem, gyakran bevillannak a "Bárcsak letelne már az élet" féle gondolatok, meg a depresszió is gyakori. 20 éves koromig falu széli szomszédmentes házban éltem, ahol nagyon vidám gyerekkorom volt. Két fő dolognak tulajdonítom az akkori vidámságot illetve a városi depressziót:


1. Ott falun a villanyon kívül nem volt rezsi, tehát a számlafizetések nem szóltak bele az életembe. Teljesült a következő idézet:

"A boldogság ott kezdődik, amikor azt csinálsz amit akarsz, és nem azt amit mondanak."


2. Kevés ember vett körül, egy főre hatalmas természetes élettér jutott. Volt egy háztáji gazdaság is mindenféle állattal, de ennek nem volt jelentősége. Esetleg csak annyi hogy nem volt pénztermelési kötöttségem se, hisz otthon is meg lehetett élni. A házat szántóföld vette körül, a kert végében meg egy folyó volt. A közelben meg sok erdő és más természetes terület. Szabad voltam akár Matula bácsi a Tüskevár c. filmben.


Városon meg sok ember van kis helyen, ráadásul természetellenes kő- és betondzsungelben. Plusz kötöttségek is vannak, nem szabad az ember, hisz a legtöbb ember élete munkából és számlafizetésből áll.


Hát valahogy így tudom körülírni a depresszió és az öngyilkos gondolatok kialakulásának okait.


Ami nekem nagyon jót szokott tenni testileg-lelkileg, ha kerékpároztam a Bakony forgalomtól mentes erdei útjain, vagy a határ és Bécs közti nemzeti parkban. Tehát olyan helyeken ahol nagy természetes élettér van. Kényelmesnek tartom én is a városi életet, de azért valljuk be de a lelket megbetegítő rabszolgasors.

2019. máj. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
76%
Ha csinálod akkor a volt barátnőddel csináld, valami extrém helyzetben ha lehet ahogy a doki is tanácsolta, és úgy, hogy legalább a kékfényben legyetek benne, de az esti rtl híradó főhíre is megteszi. (Pl: A Veresegyházi medveotthon-ban besétáltok a medvék közé; vagy a Parlament előtt fekete diplomata táskával a kezetekben elkezditek kiabálni hogy Allah Ahkbar!; Vagy egyszerűen csak követ kötöztök a lábaitokhoz és mélytengeri búvárkodtok a Dunában.
2019. máj. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Játssz vízihullát 😉
2019. máj. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!