Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezdek egyre jobban kételkedni...

Kezdek egyre jobban kételkedni abban, hogy mentálisan egészséges vagyok. Úgy gondolom személyiségzavarom van, esetleg depressziós vagyok. Mik lehetnek ezek a tünetek (lennt)?

Figyelt kérdés
Kedvtelen vagyok,semmihez sincsen kedvem,egyszerűen nem tudok koncentrálni semmire sem,minden dolog után sírhatnékom van,apróságok miatt is,de sírni szinte sosem tudok.Annyira kilátástalannak érzem a helyzetemet,egyszerűen alig vannak barátaim,az a pár is egyfolytába féltékenykedik,pedig abszolút beszélgetni sincsen kedvem mostanában.Éjjelente nem tudok aludni,folyamatosan gyomorgörcsöm van,izgulok és azon gondolkodok,hogyan juthattam ennyire reménytelen pontra az életembe?Régebben orvos akartam lenni,tanulni,de egyszerűen képtelen vagyok rá,hiába ülök le,hogy nekiálljak,veszett ügy,mert semmi motivációm.Az iskolában képtelen vagyok figyelni,egyfolytába kattog az agyam,és magamat okolom mindenért.Nem eszek,mert elegem van abból,hogy azért bántanak lelkileg,hogy kövér vagyok,de igazuk van.Fogyni akarok,egyébként amúgy sem lenne étvágyam.Utálom magamat,úgy érzem sokszor,hogy nem kellene ezen a világon élnem,de szerencsére van egy öcsém,aki miatt ezt nem tenném meg.Fociztam is régen,de mára már semmi nem tud rávenni,hogy visszaálljak a pályára,mert ők jobbak nálam,nekem ott semmi szerepem,csak kiröhögnek és szidnak.Valaki,aki ért hozzá,válaszoljon.Jelenleg nem tudok pszichológushoz menni,a szüleim imidzsét amúgy is rontaná.

2017. jan. 4. 14:17
 1/6 Csöpike555 válasza:
Szia! És is ugyanezen mentem keresztül, és szintén nem akartam szólni senkinek. Aztán a legjobb barátom rávett, hogy menjek el a sulipszichológushoz. Ez azért volt jó, mert a szüleim nem jöttek rá, viszont mégis segített. Én sajnos csak későn fordultam segítséghez. Nekem húgom van, aki miatt nem öltem volna meg magam, ezért folyamodtam vagdosáshoz. Ami nagyon nem volt jó megoldás! Én azt javaslom, hogy menj orvoshoz, vagy beszélgess el egy érettebb egyeddel. (Talán a nagynénéddel), akiben megbízol, és tudna segíteni, nem mellesleg titokba tartja.
2017. jan. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2017. jan. 4. 18:13
 3/6 anonim ***** válasza:
Senkinek nem kell tudnia róla, hogy pszichológushoz jársz! Én három évig jártam terápiára, és csak az tudott róla, akinek én mondtam el. Segített.
2017. jan. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)Ha még esetleg valaki olvasná,mostanában újabb (fizikai) tüneteim vannak.A fejem naponta fáj,miután felkelek és néha random napközben is.Szédülök felállás után.Néha másnak olvasom a betűket,pedig mindig imádtam olvasni,olykor félre is írom(de ez nem okoz gondot,mert predikrív szöveg van a telefonomon).Alig kapok néha levegőt,elszorul a mellkasom.És ami a legfontosabb,hogy néha kiesnek félórák csak úgy.Egyszercsak más helyen eszmélek fel,szerencsére eddig mindig a lakáson belül.Skizophrenia tünetei lehetnek ezek?Vagy valami más?
2017. jan. 24. 20:38
 5/6 Serpent válasza:
Reménytelen pont?😱Ha úgy érzed nem vagy jó orvosnak, akkor tanulj valami mást. Valami olyat ami érdekel és szereted is csinálni. Mert mindenki jó valamiben, csak rá kell jönni, hogy miben. Én is rendszergazda vagyok, de rájöttem hogy jobban érdekelnek a mechanikus, pneumatikus, és egyéb szerkezetek, továbbá szívesen írosgatnék számítógépes programokat, majd lehet, hogy pályát módosítok, és lerakok valami gépszerelő, vagy programozó tanfolyamot. Piszkálnak a kövérséged miatt? Ha az illető sovány, feleld vissza neki, hogy "-Ronda a sovány ember."--"Engem legalább nem dobnak át a kulcslyukon hosszában."- El sem hiszed mit meg nem adnék azért, ha legalább 10 kilót hízhatnék😔. Nem szereted a focit mert állandóan csak piszkálnak a pályán? Válassz valami más sportot. Hidd el én is útálok focizni ezért nem focizok. Helyette az én kedvenc sportom a kerékpározás. Ez egyszerre sport és gépészet😀. Az öngyilkosság meg hülyeség, mert mindenre van valami megoldás.
2017. jan. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A szüleid elég nagy stresszt okoznak neked, ami ha elég súlyos akkor disszociatív amnéziára is utalhat a kiesésed, de nem vagyok szakember.


Amennyire képben vagyok (több skizofrén ismerek), nem tünsz ezek alapján annak.

2017. febr. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!