Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nektek mi a véleményetek?...

Ékszerteknős kérdése:

Nektek mi a véleményetek? Tudtok tanácsokat adni, hogyan csökkentsem az öngyilkossági kísérletek számát?

Figyelt kérdés
Vagdosom magam, depressziós vagyok. Szakemberrel még nem beszéltem,de félek a kivizsgálálsi folyamatoktól. Több öngyilkossági kísérletem is volt, már kicsi koromban fenyegetőztem öngyilkossággal. Egyszer nagyon picin múlott,hogy le nem szúrtam magam.

2016. jan. 16. 21:40
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Talán ne sajnáld magadat annyira.
2016. jan. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az öngyilkossági kísérleteket azért csinálod,mert így hívod fel magadra a figyelmet,hogy valami nincs rendben az életeddel.Fel kell állnod a depresszióból.Senki nincs,akivel beszélhetnél a problémáidról? Szakembertől ne félj,menj el bátran,csak ne pszichiáterhez,hanem pszichológushoz,mert az nem ír fel gyógyszereket.Nem érnek semmit,csak mellékhatásaik vannak,nem oldják meg a problémákat.
2016. jan. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Anyámmal rossz a viszonyom, neki nem beszélek ilyesmiről. Apám bem él, a nagyszüleim 150km-re laknak
2016. jan. 16. 21:59
 4/10 anonim ***** válasza:
Mennyire szeretnéd lecsökkenteni ezt a számot? Egyre?
2016. jan. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A lehető legkevesebbre
2016. jan. 16. 22:03
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha igazán akarod előbb utóbb meg fogod tenni és biztosra mész.
2016. jan. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Senia válasza:
Szijja! Azt nem írtad, hogy hány éves vagy..gondolom még suliba jársz ha az anyukáddal élsz.. én is hasonló dolgokon mentem/megyek keresztül...bár én már felnőtt vok, elköltöztem otthonról, dolgozok stb..de a gondolatok még mindig ott vannak.....vmi mindig nyomaszt és képes teljesen kikészíteni...én már megjártam a sürgősségit, pszichiátriát...szedtem gyógyszereket..kaptam diagnózist..jártam pszichológushoz... Viszont a kérdésedre válaszolva...nem tudom, h mi az ami nyomaszt téged..(ami miatt öngyilkos akartál lenni) de azon kell változtatnod vhogy... Ha gondolod..írhatsz privátba... 24/l
2016. jan. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

nem úgy tűnik, mintha komolyan végig akartad csinálni. ha anyukáddal nem lehet helyrehozni, keresd mások társaságát, akikkel örülhettek egymásnak.


a "szakember", azaz a pszichiáter valószínűleg antidepresszánst adna, ami növelheti az öngyilkosság esélyét, ha nem nyugtatóznak be mellette.


csak az emberi kapcsolatokat tudom ajánlani, akármilyen nehéz és kiszámíthatatlan is.

2016. jan. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én a helyedben a következő dolgokat tenném: ha anyukáddal nem is jó a viszonyod, keress olyan ember(eke)t, aki(k)ben megbízol, és akivel tudsz beszélgetni. Menjetek el néha sétálni, sportolni, ki a friss levegőre. Lehetőleg minden nap mozdulj ki otthonról. Minden este írj össze legalább 3 olyan dolgot, ami jó volt aznap, aminek örültél, legyen az akármilyen apróság (pl. a kávéd, egy jó hír vagy egy telefonhívás). Ha azon kapod magad, hogy kezdesz belemerülni az önsajnálatba vagy önmagad kritizálásába, hagyd abba. Egyszerűen csak foglalkozz valami pozitív dologgal. Hallgathatsz, pörgős, vidám zenéket is. Az is nagyon sokat segíthet, ha teszel valamit másokért, önkénteskedsz, adományt gyűjtesz, ellátogatsz egy állatmenhelyre, stb. Lényeg, hogy ne legyél túl szigorú magaddal, de mindig vedd észre, ha valami pozitív változás van.
2016. jan. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ha ilyen hülye vagy akkor hajrá! Ott a vonat, vagy egy 10 emeletes ház, kötél, vagy kés, stb stb, nagyon elitéllek, 1 gerinctelen szar vagy! Cáfolj rá erre, és hagyd el ezt a gondolatot, és akkor bocsánatot fogok kérni tőled! Hány olyan ember van, aki bármit megadna 1 + évért, hónapért stb, aztán vannak ilyen férgek, akik ebben látják a kiutat! Minden második ember legyen öngyi, mert szarabb az élete az elvártnál????
2018. jún. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!