Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alvásgondok. Normális?

Alvásgondok. Normális?

Figyelt kérdés

Egyre kellemetlenebbül érzem magamat. Még gyermekkoromban szoktattak rá a szüleim, hogy este 8-kor alszom. Ez iskolaidőben kifejezetten előnyös, 20-tól 5-ig kipihenem magam. Reggel 5-kor azonban mindig magamtól felébredek. Ez szintén kifejezetten előnyös a kutyasétáltatás szempontjából, a blöki nagyon örül neki.


Csakhogy, mivel pár hete elkezdődött a nyáriszünet, ésszerű lenne változtatni a napirendemen. De sehogysem megy. Este 8 körül, mint a Duracel-nyuszi, lemerülök. Se kávé, se energiaital, semmisem segít. Próbáltam futni is, de a fáradság legyőz... nem megy. Elveszítem a koncentrációképességem, fáj a szemem, minden vibrál és alhatnékom van. Reggel viszont automatikusan kelek. Így persze, se szórakozni se semmi... Nem igazán élvezetes így a nyár.


Mit tehetek?


2010. júl. 7. 21:06
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja... egyébként 17/F. Köszönöm a válaszokat!
2010. júl. 7. 21:06
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát evvel én is így voltam 9kor lefeküdtem 6kor keltem. Persze nekem nem volt nehéz változtatni. Ezt a módszert általában szilveszterkor használom, nem valami egészséges de egy párszor kibírja a szervezet: reggel sokáig kell nézni ágyban fekve a tv-t még akkor is ha már nagyon rossz, úgy kb délben kimenni enni (a reggeli megspórolva) után bármit csinálsz (pl kutyát sétáltatsz) mindig legyen nálad kóla és egész nap csak azt idd. Persze néha belefér egy kis tea is, és közvetlen lefekvés előtt is igyál sok kólát. Ez nálam működik. De ha más nem akkor az ébren tart hogy egész éjjel wc-re járkálsz.

Amúgy ha fáradt vagy ne feküdj le aludni, sokat segít ha mondjuk valakivel éberen beszélgedsz (a gépezés lefáraszt) és bármit is csinálsz csak is lámpafénynél!

Rem. segítettem!

2010. júl. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Mivel a szervezeted ráállt erre, így ezen nem könnyű változtatni, mivel ez a legerősebb beidegződés jelenleg ebben a dologban Neked. Csak akkor változna, hogyha hosszabb időre elkezdenél változtatni ezen a szokáson. Pl., hogyha 2 héten keresztül este 11-kor feküdnél le és reggel 9-kor kelnél, akkor 2 hét múlva biztos, hogy este 9-kor még nem lennél fáradt és reggel sem kelnél fel olyan korán.
2010. júl. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!