Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez lehet pánikbetegség? Mi...

Ez lehet pánikbetegség? Mi lehet a baj velem?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy nagyon komplikált vagyok...és nehéz eset, de sosem fordultam még orvoshoz. Szeretnék, de nem tudom hová forduljak.


21éves lany vagyok, egyre tobbszor tapasztalom a pánikbetegség tüneteit. 14évesen átestem az anorexián és a bulimián. Antidepresszansokat szedtem.

Kényszercselekvéseim és gondolataim vannak...mások előtt nem merem mutatni.


Ránézésre minden rendben velem de nagyon sokat stresszelek. Sokszor sírok hirtelen a stressztől.

15éves koromtól 20éves koromog rendben voltam, kigyógyultam.


A pánikolást a vezetéssel kezdtem el tapasztalni magamon konkrétan. A negyedik forgalmi vizsgámon annyira remegtem és féltem hogy elsötétült a világ, rosszul lettem.

Egy órával később tudtam lenyugodni és teljesen elvesztettem a kontrollt. Olyanokat csináltam amit eddig még soha.

Anyukám pánikbeteg, gondoltam genetikára.


Sajnos pszichológusra nincs pénzem, és nem tudom ha most ilyen problémáim vannak mi lesz később.

Ez nekem nagyob megalázó, ezért önbizalomhiányos is vagyok..ami a szexuális életemre meg a szociális életemre is nagyon kihat, nem merem elmonadni senkinek ezért írok ide, csak a barátom tud róla.


Valaki adjon tanácsot, mit kellene tennem? Háziorvosnak elmondani ezeket? És ő majd továbbküld? Vagy mit tegyek?


2019. jún. 27. 12:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Először próbálj meg kicsit változtatni.


- étrend : aki az étrend hatását megkérdőjelezi a mentális egészségre, az valahol az 1800as években ragadt. Sok cukor, transzzsír híres arról, hogy bármilyen mentális betegséget képes durvábbá tenni.


- alvás: ez az egyik sarokpontja. Nincs meg a megfelelő MENNYISÉGŰ ÉS MINŐSÉGŰ ALVÁS -> súlyosbodnak a tünetek. Röviden: 8 óra, teljes sötétségben(ne lásd a kezed, ha az ágyba fekve kinyújtva a szemed elé teszed), ne igyál koffeint 9 órával ágybakerülés előtt, ne telefonozz/tvz minimum 1 órával alvás előtt.


- koffeinfogyasztás: egy sérülékenyebb idegrendszerrel akár már napi 1 kávé is elősegítheti a rohamokat (tudom, ezt sokaknak nehéz elfogadni. A koffein lehet rossz, ne má! :D )


- hidratálás: ez is alapvető dolog, mégse tartja senki. Effektívebb méregtelenítés -> optimálisabb hormonrendszer -> kevésbé súlyos parák. 60kg nőnek minimum 3.5 liter víz ilyenkor nyáron, ha sokat mozog, akkor több


-mozgás: levezeted a feszültséget, nem tud egy olyan kritikus pontra jutni, ahol kirobban belőled és rohamot okoz. Minimum heti 3x1 óra intenzív mozgás (meghalni azért nem kell, de jól fáradj el)



PERSZE A LEGTÖBBEN NEM ILYEN VÁLASZOKAT KERESNEK, EZÉRT EL SE FOGADJÁK. Hanem azt: mit szeggggyek be amitől jobb lesz, de nem kell az ujjbegyem se megmozdítani?

2019. jún. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
28%
Túl sokat foglalkozol magaddal és hasznot hajtó munkát keveset végzel.
2019. jún. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ja, meg amit kihagytam és FONTOS:


Kognitív viselkedésterápia. Írtad, hogy nincs pénzed, ehhez nem kell semennyi pénz, le tudsz tölteni könyveket a netről (de ha meg is kell venned, max 2500ft befektetés), ezeken magadnak kell segíteni. Az a lényege, hogy az összes ilyen mentális parát mélyen megrögzült gondolati minták irányítják. Ha meg tudod törni ezt a gondolati mintát, akkor sokkal könnyebben irányíthatod ezeket a rohamokat.


De hát ez mind munka, hónapok. :)

2019. jún. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!