Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Egyre inkább fájnak az izülete...

Egyre inkább fájnak az izületeim, főleg a boka-lábszár és csukló-alkar vonalon. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

2-3 hónapja a feherversejtem 13-20 ezer között mozog, a tarkóm, koponya alsó részén kezdődött ez a fajta fajdalom, aztán a bokám-lábszáram és csukló-alkar vonalon folytatódott, de már kezdem érezni a felkaromban és a combomban is. Égő, gyengén szűrő “ízületi” fájdalmat érzek, mint amikor influenzás az ember.

Koponya és nyaki gerinc MRI, illetve nyaki lagyresz CT negatív. Semmi gyógyszert nem kaptam, dehát faj. Általánosságban faj, ha megpihenek, lefekszem rosszabb. Ötlete van valakinek? 30/N



2019. jún. 29. 22:29
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
A túlterhelés okozta ízületi gyulladás valószínűbb, mint mondjuk az autoimmun eredet, hiszen akkor CRP, RH faktor magas lenne, eesetleg vörösvérsejt süllyedés is lenne a vérképben. Bár írtad, hogy magas a fehérvérsejt számod, az valóban utalhat fertőzéses eredetre is, lehet azért segített az antibiotikum. Sokan nem tudják, de egy egyszerű nátha is tud ízületi panaszt okozni, ha valami miatt a nyirok keringésbe bekerül a kórokozó. Viszont ha jobban lettél antibiotikumra érdemes folytatni a kezelést, mert ezek szerint hatásos, de nem volt elég. Ha antibiotikumot szedsz mindig szedd végig, ha a fele doboznál jobban vagy, akkor is, mert különben rezisztens lesz a kórokozó, hamar vissza eshetsz és utána nem lesz rá annyira hatékony a gyógyszer. Nyakfájás edzséstől, stressztől is lehet, olyankor észre sem vesszük, de merev, görcsös az izomzat, vagy nincs megfelelően nyújtva. Gyógymasszőrrel próbáld meg kimaszíroztatni, szerintem segítene. Ha túlterhelés okozza az ízületi panaszaidat az csak szigorú több hetes pihentetésre lesz jobb. Nem tudom, hogy mit és mennyit sportolsz, illetve helyesen terhelsz-e sport közben, volt az ízüldti betegségedet megelőzően fertőző betegséged, így nehéz megmondani.
2019. júl. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Simán lehet a sporttól! Én napi szinten futok, és velem is többször előfordult már, hogy a térdemben elviselhetetlen fájdalmat éreztem. Egyik pillanatról a másikra jött, ráadásul 25 vagyok... Anyumnak is hasonló panaszai vannak, ő állómunkát végez. Kipróbáltuk a Dr.Kelen Ízület masszázs emulgélt, és nagyon sokat segített, a felkenés után szinte azonnal jobb lett a helyzet, plusz az ára is elég kedvező. Inkább ez, mint a fájdalomcsillapító gyógyszerek.
2020. febr. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!