Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 178 cm magas 67 kg-ú nő...

178 cm magas 67 kg-ú nő vagyok. Szerintetek ez ideális? A hasamon és a csípőmön van némi felesleg, de viszonylag karcsú vagyok, sőt bizonyos helyeken (alkar, csukló, lábszár) vékony vagyok!

Figyelt kérdés
A nyáron egy 5-8 kilót szeretnék leadni de (csak) a hasamról... Milyen edzéssel tudnám elérni? Illetve az étrendemen mennyit kéne változtatni? (Nagyon csokiimádó vagyok:S)
2011. jún. 8. 19:50
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem "nőnek" mondanám magam, mert 17 éves vagyok:)
2011. jún. 8. 19:53
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Biztos ilyen az alkatod, ezen nem tudsz változtatni. ha fogysz, akkor mindenhonnan fogysz, onnan is ahol vékony vagy. Megéri egyes részeiden gebének lenni, csakhogy tetszen a hasad? Inkább öltözködj előnyösen, emeled ki a vékony lábaid, és rejtsd el a hasad. A súlyod ideális amúgyis, nem kellene fogynod, főleg nem 8kg-ot...
2011. jún. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
az nem baj ha van rajtad egy kis felesleg :)
2011. jún. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, ideális. A mozgás meg még senkinek sem ártott, kocogj, bicajozz, ússz.
2011. jún. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat:D A nyári sportolás tervemet persze megvalósítanom, hiszen ártani tényleg nem árt:D
2011. jún. 8. 20:28
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is kb ilyen alkat vagyok. Mindenki azt mondta, híznom kéne, de szerintem pont fordítva, hiszen a hasamon volt egy kis felesleg, ami volt nem szép.

Azóta kevesebbet ettem, zöld teát ittam és naponta bicikliztem. Ezen kívül mindenféle mozgáslehetőséget kihasználtam: segítettem a házimunkában, elmentem gyalog/biciklivel a boltba, meglátogattam az összes sporteseményt stb. És sikerült! Egy hónapig tartott leadnom 6 kg, aminek meg is volt az eredménye!és hajrá!

2011. jún. 11. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ne csak a nyáron sportolj, hanem ezentúl mindig ;)
2011. jún. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia

En 178 cm vagyok es kb 63-65 kg korul vagyok idealis formaban. De ezt sportolas mellett kell erteni.

Altalaban alakformalo tornat csinalok, edzem a fenekemet, labamat, csipomet, hasamat, vallra-karra keveset.

Neked is ezt kellene tenni. Nem feltetlenul sulyban van rajtad felesleg, csak nem idealis az elosztas es ami rajtad van nem pont olyan allagu, amilyen tokeletes lenne. Ezalatt azt ertem, hogy volt idoszak, amikor kimaradt hosszu ideig (egy evig) a sport teljesen, akkor is 65 kg voltam, de puha, nem feszes es volt egy-egy felesleges fodor itt, meg ott, lotyogott a combom, hasonlok. Akkor sem voltam kover, vekony voltam, ruhaban nem is igazan latszott ebbol semmi, max annyi, hogy leultem es szetterult a combom, vagy fodros volt a hasam. De ruha nelkul latszott es nem is volt olyan jo tapintasa a testemnek.

Remelem, hogy erted mire celzok.

A taplalkozas mindenkeppen fontos, nasi belefer, de a foetkezesek legyenek jok. Mert az, hogy milyen a testeden a zsir/izom arany kisebb szazalekban fugg a sporttol es nagyobb szazalekban az etkezestol. Kevesebb szenhidrat, sok feherje, sok zoldseg/gyumolcs, rostdus taplalkozas. Meg a borod is sokkal szebb lehet (kevesebb narancsbor). Es persze sok vizfogyasztas.

Csak a hasadrol leadni maximum zsirleszivassal tudsz. Olyan nincs, hogy pl dietazol es csak a hasadrol kopnak a kilok, mindenhonnan menni fog. Rosszabb esetben egybol cicibol.

Olyan sincs, hogy csak a hasadra tornazol, mert lehet, hogy erosebb lesz a hasizmod, de felette a zsir nagyresze ott marad. Ez igaz lehet combra is. Rossz etkezes mellett a comberositesbol pl meg vastagabb comb lehet, mert marad a zsirparna a rossz etkezes miatt, de a torna noveli az izmokat alatta, tehat vastagabb lesz a comb.

Szoval nem fogyokuraznod kell, hanem normalisan, jol etkezni es mellette alakformalo tornat csinalni.

Ez a macskatest receptje.


En egyebkent jelenleg 56-58 kg vagyok, most is tornazom szinten tartas miatt, de egyeb dolgok miatt viszont sokat fogytam az elmult ket evben. Ez sem idealis, sovany vagyok. De nem igazan akarnak egyenlore visszacsuszni a kilok. Ha tobbet eszek, akkor gyorsul az anyagcserem es azert nem hizok. Amikor abbahagytam a tornat, akkor ugyanugy nem nott a sulyom, viszont koptak az izmaim es lotyogos lett a borom/husom. Szoval a sajat problemamat megoldani nem tudom, de a tiedre mar van receptem, mert voltam ebben a helyzetben.

2011. jún. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Meg annyit hozzateszek, hogy az alakformalas elkezdesere a legjobb korban vagy. Amit most kialakitasz az igazan tartos lehet es a borod is hosszu tavon meghalalja a normalis etkezest.

En is szinte meg csak most voltam 17 eves (nekem ugy tunik), most pedig mar 30 leszek lassan, durvan eszreveheto, hogy milyen jol megmaradt az a formam, amit 20 eves korom elott kialakitottam. Van mar ket gyermekem, de igy sem asszonyosodtam el, a borom sem olyan, mint sok korombelinek tobb terhesseg/szules utan (a hormonok sok mindenbe beleszolnak sajnos, neha visszafordithatatlan dolgokat is csinalnak). Ugyhogy ha nem csak a kovetkezo 3-5 evben szeretnel jo formaban lenni, akkor mindenkeppen ajanlom a rendszeres edzes elkezdeset, mert nalad is hamar elfog repulni az a 10-15 ev es hidd el, akkor is jo no akarsz majd lenni.

De sokan mar eleg keson eszmelnek erre ra, mert azt hiszik, hogy a tinikori feszesseg gondozas nelkul is evtizedekig megmarad. Pedig nem. Rosszabb esetben a 20-as evek kozepere mar csak szep alom lesz.

2011. jún. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!