Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nincs székletem?

Miért nincs székletem?

Figyelt kérdés
Már lassan egy hete semmi székletem nincs, pedig rendesen táplálkozom, rostban gazdag ételeket eszem. Inger sincs, de érzem, hogy nagyon "tele vagyok", mozogni is nehézkes. Mit tehetnék?
2019. júl. 20. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Glicerinkúp.
2019. júl. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Beöntéssel próbálkoztál már?


Esetleg vegyél be nagy adag magnéziumot. Mondjuk 3000 mg-t. Természetes hashajtó, öregeknek is ezt szokták adni.

2019. júl. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha egy hete nem volt széklet az nagyon nagy gond. Ha érzel erős hasi, alhasi lüktető vagy szúró fájdalmat akkor valószínüleg bélelzáródás vagy bélcsavarodás lehet. Ezen kívül logikus magyarázat valamilyen idegentest lehet. (Ami haj is lehet, ha hosszú a hajad és sokat rágod) Szerintem minden esetben orvoshoz kéne fordúlni, mert ez már kóros és nem játék. Akár ügyeletre menni és ügyeletes orvossal megvizsgáltatni, bár valószínűbb, hogy rögtön beutal a legközelebbi korházba ahol csinálnak egy röntgent és egy ultrahangot. De nem tudom eléggé hangsúlyozni, hogy ha tényleg ez a tünet, akkor az már nagy gond. Székrekedés esetén is 2-3, 3-4 nap alatt van széklet, és székelőinger is.
2019. júl. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mit jelent a lassan egy hete?

Volt szándékos visszatartás is? Egyébként milyen gyakran szokott székleted lenni?

2019. júl. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem rendszeresen előfordul, hogy 6-7 napig nincs székletem és érdekes mód egyszer sem volt bélcsavarodásom... Az eléggé fájna, ha nagy bajod lenne.
2019. júl. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A glicerinkup hatasara volt rendes szekletem, egesz sok is, bar erzem, hogy meg nem urult ki minden. Valtozo, hogy milyen gyakran van szekletem, altalaban 2-3 naponta, minden problema nelkul, de elofordul, hogy 5 napig semmi.
2019. júl. 20. 20:58
 7/7 A kérdező kommentje:
Semmi fajdalom, gorcs nincsen szerencsere, biztos nincs belcsavarodasom, sem idegentest:) de koszonom, hogy valaszoltok es megprobaltok segiteni nekem, tenyleg sokat jelent. Ami meglepett, hogy nem volt a glicerinkup elott semmi szekelesi inger sem...
2019. júl. 20. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!