Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Depresszióból hogyan lehet...

Depresszióból hogyan lehet kimászni gyógyszerek nélkül?

Figyelt kérdés
Elég súlyos állapotba kerültem, de az antidepresszáns még rosszabb helyzetet eredményezett a mellékhatásai miatt, ezért abbahagytam. Mivel próbálkozzak? ( az pszichiáter is csak kísérletezik a gyógyszer felírással, nem tudni,melyik hogyan hat, és még függőséget is okoz.)

#kiút-a-depresszióból
2019. okt. 9. 12:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha annyira súlyos, akkor egyedül nem fog menni. Sajna tapasztalat.

Enyhébb esetben (mert lehet, hogy csak te érzed úgy, hogy itt a világvége) próbálkozz társaságba járni, mozogni, programokat keresni magadnak. Muszáj lépni, mert különben tényleg lesüllyedsz a béka feneke alá. Onnan kimászni már nagyon-nagyon nehéz.

Ami a depressziót okozza, azt megpróbálni megoldani lelkileg. Dolgozni rajta. Sokminden fejben dől el. Akarni kell!!!

2019. okt. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Tapasztalatom szerint ez leginkább attól függ, hogy az egyén mennyire képes szembesülni a lelki dolgaival. Aki hajlandó átmenni a fájós részen, az hamarabb túljut rajta.
2019. okt. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon nehezen, és az összes energiádat + még többet bele kell feccölni. Az a baj, hogy pont azokra nem képes a depressziós ember, amik kihúznák belőle. Pl minden reggel felkelsz reggel 6-kor és elmész futni. Esőben is, hidegben is, melegben is. Minden depis azt mondja, hogy bármit megtennék, hogy meggyógyuljak. De ezen emberek közül egy sem tud felkelni és elmenni futni.
2019. okt. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy terapeuta azt mondta hogy a depressziót test mozgással,és terápiával lehet legkönnyebben megszüntetni. A gyógyszer csak átmeneti megoldás.
2019. okt. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Változtass az életmódodon, pezsdítsd fel a mindennapjaidat új dolgokkal!
2019. okt. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Évekig tartó depresszió után nekem a drasztikus környezetváltozás segített, új emberek, új munkahely, új város stb. Nem csak a depresszió, de még sok más problémám is megszűnt, teljesen új életet kezdtem, hátrahagytam a régi problémakat.
2019. okt. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Környezet- és életmódváltoztatás, vitaminok (D3, B), egészségesebb étrend, barátokkal való beszélgetés, pozitív hatású zene, meditáció sokat segíthet. Ha nem eszel és bent ülsz egész nap a 4 fal között, vagy dolgozol tovább egy mérgező légkörű, stresszes munkahelyen, az nagy valószínűséggel nem segít.
2019. okt. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
akaraterővel
2019. okt. 15. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez butaság. Látszik, hogy még nem voltál depressziós. Pont az Akaraterő hiányzik ilyenkor, nincs ereje az embernek semmihez.
2019. okt. 15. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!