Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki egyedül, gyógyszerek...

Ha valaki egyedül, gyógyszerek és szakember nélkül gyógyul ki a depresszióból, akkor nem is volt igazából depressziós?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 23. 08:48
 1/10 A kérdező kommentje:
Ha ez bármit is számít, bipoláris depresszióról van szó konkrétabban.
2019. ápr. 23. 08:49
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
"Sima" depresszióból szerintem ki lehet gyógyulni szakember és gyógyszerek nélkül, ha egyrészt nincs annyira elharapózva, másrészt van elég lelkierő az adott emberben (bár elvileg vannak, akik súlyos depresszióból is kijönnek egyedül, de azt gondolom, hogy ez ritka), viszont a bipoláris depresszió a tudomány mai állása szerint nem gyógyítható, szóval ilyen esetben vagy az történik, hogy az illető a mániás vagy a hipomán fázist hiszi gyógyulásnak, vagy az is megtörténhet, hogy félrediagnosztizálták őt.
2019. ápr. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha te diagnosztizáltad magad bipolárisnak egy telefonos alkalmazással, akkor igen. Diagnosztizálhatod magad gyógyultnak is.

Előző jól mondja.

2019. ápr. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem én diagnosztizáltam saját magamat, hanem egy pszichológus. De amúgy igen, igaza lehet az elsőnek.
2019. ápr. 23. 18:12
 5/10 anonim ***** válasza:
56%

Pszichológus nem diagnosztizálhat. A pszichológus nem orvos.

Nem ilyen egyszerű ez. Régóta küzdök mentális bajokkal, pubertás óta. 20 évesen, mikor megismertem a párom, elmúlt. Szuperül voltam. Azt hittem, végre vége. Aztán egy stresszes életszakaszban újra előjöttek a gondok. Az öngyilkosságon gondolkodtam, voltak fentek és lentek. Próbáltam magam megoldani, de egyre csak ez a libikóka-effektus volt. Akkor fordultam pszichológushoz, aki pszichiáterhez küldött. Szuper doki, tényleg. Rengeteget beszélgettünk, boncolgattuk a tüneteket. Felmerült a borderline, a bipoláris zavar (ezekkel elég nagy volt az átfedés) meg még pár másik dolog is. Végülis depresszió került a zárójelentésbe. Egy évig szedtem ssri (szerotonin visszavétel gátló) antidepit. Azóta is van, mikor rosszabbul érzem magam, de ki tudok belőle mászni egyedül is, ill a párom is sokat segít. De fel vagyok készülve arra is, hogy újra beba$z a gebasz.

Különös az ember elméje...

Ja, de egy telefonos app szerint bipoláris vagyok :D szóval egy mentális betegséget nem olyan egyszerű ám körülhatárolni és szerintem kifejezetten rosszat tesz ilyen bélyegeket aggatni emberekre. Mint írtam is, a pszichológus nem diagnosztizálhat. De ha egy labilis embernek azt mondja egy pszicho, vagy akár egy app, hogy xy mentális baja van, holott nem is, az nem tesz jót. Sőt, új tüneteket is tud produkálni az illető, ha elhiszi magáról hogy bipoláris pl.

#2

2019. ápr. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem már nem mondhat olyat az app amit az orvos ne mondott volna... Majdnem ABC sorrendben haladott az orvos mikor engem diagnosztizált
2019. ápr. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%

Nem lehet értelmezni szerintem azt, hogy "igazából depressziós".

Ez valami olyan, mint amikor valaki azt mondta, hogy ha a rákból valaki kigyógyul, az nem igazi rák volt.

Szóval ez azt jelentené, hogy az igaziba mindenki belehal?


Emberfüggő a gyógyulás.

Ha valaki nem ismeri be hogy eltévedt, azon nem lehet segíteni.

De ha együttműködik a segítővel, akkor van esélye, hogy megérti a betegsége okát és meggyógyul.

De ehhez olyan segítő kell, aki érti az ember és a világ működését.

Van olyan egyébként. :)

2019. ápr. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
15%
A depresszio tobbnyire egy atmenet. Valami miatt van. A helyzet az hogy a pszichiaterek jobban tonkreteszik az illetot mintha soka nem is ment volna a kuruzslohoz. Azert hasznalom a kuruzslo szot mert a pszichiaterek NEM orvosok ! Nem is lenne nekiek szabad kezeleseket felirni ! A kuruzslok a gyogyszermaffia termekei, altaluk etetik az embereket mergekkel. Orulj neki hogy mindenfele karos mergek nelkul megszabadultal a depressziotol.
2019. ápr. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
94%

Utolsó! Nézz már körbe egy kicsit! Alkoholisták, drogfüggők milyen állapot miatt lettek?

Szerinted mennyire élhető egy súlyos depressziós ember élete?

Esélytelen akármibe is belekezdeni, olyan szinten tropán van lelkileg és fizikailag is. Ezek a gyógyszerek teljesen tönkrement életeket tudnak normális irányba terelni. De persze, minden "egészséges" embernek nagyon könnyű sarazni olyan dolgot, amiben még részük sem volt.

2019. jún. 21. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
91%

A kérdésre válaszolva pedig:

Ennek a betegségnek vannak különböző fokozatai.

Egy ideig lelki problémák okozzák a betegséget, de súlyosabb esetben a szerotonin szint is lecsökken, amit már lelki dolgok és sokak által emlegetett testmozgás nem fog helyre tenni. Erre adják a gyógyszert, hogy ez rendbe legyen.

2019. jún. 21. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!