Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van kiút a depresszióból? Nem...

Van kiút a depresszióból? Nem hatnak a gyógyszerek sem :/

Figyelt kérdés

Már több mint négy éve nagyon depressziós vagyok, és volt már öngyilkossági kísérletem is. Ez alatt az idő alatt csak egyszer voltam boldog, amikor megtaláltam a párom, és volt kit szeressek. El is felejtettem a sok gondot, mint ha nem is lennének. De sajnos ahogy minden jó, ez sem tartott sokáig. És azóta még szarabbul érzem magam. De legalább tudom, hogy mi az ami boldoggá tesz. Viszont hiába próbálkozom, nem nagyon nem akar összejönni egy rendes kapcsolat sem. És annyira elszomorít, amikor boldog párokat látok magam körül. Mindenkinek van valakije, csak én vagyok egyedül :(


Szereztem Xanaxot, de semmi hatása nincs neki, hiába veszek be bármennyit is. Nincs valami erősebb gyógyszer vagy valami? Nem akarom megint megpróbálni megölni magam, de egyre inkább az jár a fejemben


20/F



2013. szept. 25. 15:45
1 2
 1/11 Bárzsing ***** válasza:
Először is, a Xanax nem depresszió ellen van, és veszélyes csak úgy elkezdeni, mert függőséget okozhat. Hosszútávon a pszichoterápia az, ami hat, nem a gyógyszerek. A legjobb hatás amúgy a kettő kombinációjával érhető el.
2013. szept. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Problémádat nem a nyugtató fogja megoldalni, hanem egy új barátnő, baráti társaság, ne add fel, keresgélj és nem ártana egy pszichológussal is elbeszégetned, jót tenne.

Sportolj valamit, az is nyugtat, keress valami hobbit, szakkört, tanfolyamot, vannak baráti körök, akik kirándulni járnak, ilyen helyeken is lehet ismerkedni.

2013. szept. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A sport. Mozogj, az felélénkíti a szexuális vágyat is, és mintegy "elégeti" a káros dolgokat. Ha nincs kedved emiatt elmenni otthonról, akkor valamilyen otthon végezhető sportot csinálj.
2013. szept. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Tegnap is elmentem volna pár egyetemi csoporttársammal bulizni, de reggelre olyan lázam lett, hogy mozdulni se bírtam.


Lányokat meg hívtam el, de a randi előtti nap 3-ból 4 visszamondta, a negyedik meg nem jött el.

2013. szept. 25. 15:57
 5/11 anonim válasza:
Szerintem ne eroltesd a baratnot ilyen allapotban. Volt nekem is egy nagyon rossz idoszakom akkor tettem magamnak egy fogadalmat,hogy mindennek a jo oldalat fogom nezni. Ezek utan talalt ram az igaz szerelem akit mellesleg pont ez a hozzaallasom hozott ki a godorbol. A depresszio fejben dol el, csak ott tudod meggyogyitani magad :-) sok sikert ha ugy erzed beszelgetnel irhatsz
2013. szept. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Pedig ez az egyetlen dolog, ami örömet okoz. Ezen kívül semmi jót nem látok az életben.


Drogot is próbáltam, de nincs nekem annyi pénzem és utána ugyanúgy voltam mint azelőtt. És próbáltam jól hozzá állni a dolgokhoz, de sosem tartott sokáig

2013. szept. 25. 16:11
 7/11 anonim válasza:
Kitartas nincs olyan,hogy nem lehet jol hozzaallni :-) Biztos vagyok benne,hogy alapbol egy kedves vidam srac vagy :-) csak megkell talalnod magadban ismet azt aki voltal :-) csinalhatsz olyan foglalkozasokat amikkel kifejezheted a fajdalmad mint festes versek stb nekem segitett ha kirajzolhattam magambol a banatom , fel a fejjel
2013. szept. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem hatnak a gyógyszerek? Miért, hallottál valakit, akinél hatottak?


D-vitamin pótlás, Yin Diao Gong Qigong és pszichoterápia, valószínűleg segítenének. A depresszió gyakran csak egy gyulladásos természetű állapot, amire elég a fentebbi pár tipp, plusz némi odafigyelés a táplálkozásra és.. természetesen egyetlen drog sem szünteti meg, az állapot természetéből ez logikusan következik..

2013. szept. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A gyogyszerek nem fognak hatni. Drogra nem kell sok prnz attol legalabb jol erzed magad es nem zombulsz be mint a xanaxtol. De valojaban mindketto potcselekves. Egyiket se csinald...fuggo leszel es meg ennel is szarabb lesz. Nem magyarazom tul,a lenyeg,hogy van kiut,es az nem a potcselekvesek osvenyei,amik csak tavolabb visznek a helyes uttol...onnan vissza kell jonni,akkor ne csabitson a pillanatnyi jolet..csabitson a boldogsaghoz vezeto ut,aminek a vegen egy boldog ember lehet... Es nem az,aki leter az utrol es egyre tavolabb kerul,majd vagy mocsarba vagy szakasekba veszik...ugyanmar... Ne a pillanatnak elj..legalabbis ha tudod te is h nem vezet sehova...mert tudod.
2013. szept. 26. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
46%
igen. Van kiut. Tudod mi? Az onfegyelem. Tedd le azt a sok szart,olyan zombiva tesz h csoda h depresszio ellen irjak fel. En kb 1 honapja vagyok jol,fel evembe kerult mire kimasztam ebbol pedig eros es fuggetlen voltam,megtortem. Megtortem mert elkezdtem elhinni egy gyengebb pillanatomban,hogy nem vagyok eleg jo. Es ez oritett meg. Es amint megtorsz jonnek a saskak felzabalni ami megmaradt. Haziorvos frontint es cirpralexet irt fel...minimalis kerdoivezes utan,mintha egy rohadt gyartosor lenne a pszichiatria ahol az utolso fazis mar csak a gyogyszerek adagolasa es kesz is van a lenyirt szoru depresszios birka. Szoval 1 honapja elhataroztam hogy szerek nelkul baszok oda az eletnek es ha pofanvag az a dolgom hogy birjam az uteseket,mert az elet barmilyen kemeny gyerek vagy mindig nagyobbat fog utni ... Keszulj fel,a mostani helyzetednel lesz rosszabb,amiben most vagy az piti ugy es ha elni akarsz(marpedig miert hagynad h ez az elet nevu szarjanko kicsinaljon..) akkor allnod kell a pofonokat es ha kell akkor odaallni hagyni hogy megsorozzon es amint elfaradt elonyt szerezni! Es a lenyeg allj oda! Hadd usson! Sose menekulj az utesei elol mert felelemben tart allj oda,basszon pofan! Esakkor? Sokakat baszott mar pofan dehat mindenki allja a sarat... Nem olyan kemeny gyerek,csak a szaja nagy... Gyerunk! Minden jo lesz!:)
2013. dec. 18. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!