Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Orvos meg gyógyszerek nélkül...

Orvos meg gyógyszerek nélkül ki lehet gyógyulni egy elég komoly depresszióból?

Figyelt kérdés
Mert regen voltam orvosnál meg gyógyszert is adott de az nem volt jo. Másikat már nem akarok szedni nem akarok gyogyszereken élni. Mit kellenne tenni?? Úgy utalok kimenni meg a házból is, arra sincs mar energiám. Semmihez nincs kedvem es soha nincs jo kedvem.

2018. júl. 14. 13:19
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Nekem sikerült. És örülök, hogy nem tettem magam zombivá vegyszerekkel. Idő kell hozzá, és amikor "lent" vagy a hétköznapi tevékenységekbe kell elmélyülni, nem szabad fontos kérdésekben döntéseket hozni - mert az biztos hogy nem lesez jó. Hétköznapi meg minden nap akad, rendezgetés, mosás, takarítás főzés stb.. Egészen egyszerűen elkezd feljönni a mélyből az ember.
2018. júl. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Koszi a választ. Olvasgattam am a neten es azt írjak elég sok helyen hogy a parkapcsolat meg a szex az nagyon fontos. Nekem sose volt kapcsolatom es sose szexeltem ezért arra gondoltam lehet el kéne mennem egy oromlanyhoz hatha jobb lesz. Igaz felek tőlük de mas esélyem úgysincs szexre.
2018. júl. 14. 13:35
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát... ne hozz döntést most, kérlek. Olvass, jó zenét hallgass, sétálj a természetben... Felnőtteknek fontos a párkapcsolat. Két nagyon fontos van az életben a pályaválasztás és a párválasztás. Mindkettő sok szenvedést és boldogságot hozhat - akár együtt is van a kettő. Egy vakvágányra azért nem kell ráállni, mert akadály, hogy az igazi utadat és párodat megtaláld. (egy "beavatás" lehet, hogy jó-védekezz gumival a betegségek ellen-, mert akkor rájössz, hogy ettől nem kell félni.. De alapjában jobb inkább egyedül lenni, mint rossz dologban elmerülni)
2018. júl. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A gyógyszerek arra valók, hogy funkcionális állapotba hozzák a beteget. Például a pánik betegség és szorongás meggátolhat olyan alapvető dolgok csinálásában, mint másokkal való interakció, vagy akár az alvás. Ilyenkor ha egy ilyen beteg elkezdi szedni, képes lesz funkcionálni, és a gyógyulás útjára térni. Vagy akár tompítani/elűzni az öngyilkossági gondolatokat.


Egyedül a pszichiáter írhat neked fel ilyen gyógyszereket, és hacsak nem vagy ön és közveszélyes, akkor ő sem kényszeríthet rá, ha nem akarod. Ha tényleg depressziós vagy, attól ,hogy dugsz egyet, nem fog semmi sem változni hosszú távon. Helyedben mindenképpen elmennék egy dokihoz/pszichológushoz, és megbeszélném vele a dolgot, és hogy mit javasol.


Viszont figyelmeztetlek, hogy még szakszerű segítséggel is évekbe telik, mire az embernek sikerül legyűrni ezket a dolgokat. Ha tényleg klínikai depressziós vagy, akkor az olyan dolok, mint a sétálás, barátokkal beszélgetés, és egyéb hasonlóan jól hangzó dolgok nagyon nagy valószínűséggel nem fognak segíteni. Csak ezt egy egészséges ember nem képes megérteni. Az időd meg ketyeg.

2018. júl. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hármas válaszoló jól összefoglalta a lényeget, ért hozzá.

Én is depressziós vagyok, és szükséges a gyógyszer ahhoz, hogy tudjak normális életet élni.

Zombi sem lettem, normális munkám és párkapcsolatom van.

Mindenképpen próbálj más gyógyszert, sok jó van.

2018. júl. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3 évig éltem zombiként a pszchiátriai szerektől. Nem vonom kétségbe, hogy van akinél hatásos. Nálam nagyon nem volt az. Most tartok ott, hogy utálok kimenni, embereket látni, de dolgozok magamon. Minden nap egy kis lépéssel előrébb. Áprilisban kezdtem el lejönni a vegyszerekről, de pokoli tud lenni...
2018. júl. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én nagyon sokszor azt látom ,hogy valakinek felírnak egy gyógyszert ami nem válik be, és annyiban hagyja. vagy abbahagyja, vagy belenyugszik, de nem ad megfelelő visszajelzést az őt kezelő pszichiáternek. biztos van olyan doki is, aki nem sz&rik bele, érdemes akkor váltani. ha a szer zombit csinál belőled az már régen rossz (kivéve, ha épp az életbenmaradás is nagyon nagy kihívás volt előtte). és ahogy írtam, a szer legtöbbször csak opcionális, és kis adagokkal kezdik.


pl. volt egy barátnőm, aki annyira szocfób volt, hogy nem volt képes boltban vásárolni. a szerek hatására tudott elég erőtt venni magán, hogy kimozduljon másokkal együtt (vásárolni). egy idő után már ment egyedül is, végül később már a szer nélkül is.


én depresszióval kűzdök. nagyon sok könyvet elolvatam a témában. nagyon sok videót és podcastot néztem. egyedül próbáltam megoldani. éveken keresztül sportoltam, emberekkel interaktálódtam, folyamatosan fejlesztettem magam. szinten tartottam magam, fejlődtem valamennyit ,de mindigvégig bennem volt az üresség és a hiányérzet. hiába éretem el a céljaimat, nem éreztem magam tőlük jobban hosszú távon. voltak jobb pillanataim, de amint jött valami komolyabb tragédia vagy nagy nehézség megborultam és kezdhettem mindent előlről. így hosszú évek mentek el.

2018. júl. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!