Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Hogyan zajlik egy nyaki MR...

Hogyan zajlik egy nyaki MR vizsgálat?

Figyelt kérdés
Holnap megyek fel 1-re nyaki mr-re! Mire számítsak? Hogyan zajlik?
2021. máj. 7. 17:01
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Teljesen fájdalommentes, nem jár sugárzással nincs mellékhatása. Gyakorlatilag bent fekszel egy nagy gépbe és ott fekszel 15-40 percig.
2021. máj. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Annál is egész test?
2021. máj. 7. 17:12
 3/5 anonim ***** válasza:
46%
Rosszul írtam igazad van, a fejed lesz csak a gépben
2021. máj. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan koponya mr volt, de nem hiszem, hogy a nyaki más lenne. Behívtak, kaptam egy öltözőt, ahol le kellett vennem a cipőmet és minden egyéb fémet (öv, hajgumi, pulcsi) kivéve a nadrág, azt mondták a nadrágban nem baj a fém gomb, mert az be van varrva. Meg kaptam egy új maszkot, mert a maszkomban volt fém merevítés. Aztán bekísértek a géphez, befeküdtem, eligazították a fejem, kitámasztották, hogy ne mozogjon és kaptam egy vészjelzőt a kezembe (gomb, amit meg lehet nyomni, hogy tudd jelezni, ha bármi gond van). Ezután teljesen betoltak és kimentek, majd egy jó darabig ment a baromi hangos kattogás. Féltem, hogy esetleg rám jön a klausztrofóbia, ezért én becsuktam a szemem miközben toltak be és folyamatosa számoltam, hogy lefoglaljam magam valamivel a pánikolás helyett. Aztán mivel nekem adtak be kontrasztanyagot is így kihúztak és még úgy fekve beadták vénásan, aztán visszatoltak még egy időre. Utána visszavettem a cuccaimat és ennyi volt. Én mondjuk biztos, ami biztos ott maradtam még negyed órát kb, hogy ha esetleg allergiás reakcióm lenne a kontraszt anyagra, akkor a közelben legyek. De nem volt semmi szerencsére. Annyi még, hogy öltözz fel jól, mert hideg van bent. Legalábbis én örültem, hogy két nadrág van rajtam és a lábfejem így is fázott kicsit, de én alapból is fázós vagyok.
2021. máj. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Eléggé hangos volt
2021. máj. 9. 07:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!