Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Milyen tapasztalatod van...

Milyen tapasztalatod van Melatonin szedésével kapcsolatban, alvászavar kezelésében?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 13. 11:58
 1/7 Metionin ***** válasza:
3 hónapig szedtem de nem tudnám megmondani, hogy segített-e vagy csak a szervezetem átállt. Sok éves éjszakázás után álltam át újra a nappali ébrenlét-éjszakai alvás kombinációra akkor.
2022. ápr. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. ápr. 13. 14:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Sima alvászavarra nem hat. Csak a fent említett állapotra.
2022. ápr. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát sajnos megvettük, és úgy lehet ahogy mondod, nem ez a megoldás. Ráadásul többet is vettünk a kelleténél.

Köszönöm!

2022. ápr. 13. 18:44
 5/7 anonim válasza:
Álmatlanságra nem segít. Én is próbálkoztam, SEMMI hatás.
2022. ápr. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

A melatonin nagyon hasznos dolog, pl. a kovid kezelési protokoll része is. Több tényező beteljesülése kell a működéséhez.Sokszor szedtem már, legelöször a biológiai órám rendbetételéhez, legutóbb mostmár egy éve folyamatosan a kovidból való kilábaláshoz.

A melatonin az ember szervezetében is képződik, sötétedés és nyugalom hatására. Fény hatására gyorsan bomlik. Látszik ebből, hogy az alvási ciklust szabályozza többek között. Mivel a jó pihenéshez feltétlenül szükséges, az immunrendszert erősíti.

Példa: TV előtt romantikus filmet nézel, bebólintasz, nyugalom és sötétség hatására. Felüvölt és villog a reklám, azonnal felébredsz a fény és a nyugtalanság hatására. Még a marketing is a melatonin termelésedre akar hatni.

Példa: Sötét van, kényelmesen fekszel, elalszol. Alvás közben átfordulsz a ledes ébresztőóra irányába, felébredsz és nézed mennyi az idő, a fény hatására.

Ha fáj valamid, nem tud melatonin képződni és hatni, mert hiányzik a nyugalom. Ha a párod horkol, úgyszintén.

2022. ápr. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm 6/6
2022. ápr. 19. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!