Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítetek inszomniával kapcsol...

Segítetek inszomniával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

4:08 van szuper... az a helyzet, hogy már egy éve inszomniával küzdök. Iskolába is 2-3 óra alvással mentem. Elkezdtem szedni 1mg Melatonint, attól jobb lett a helyzet. Felhagytam vele egy kicsit, de volt olyan, hogy már a Melatonin se segített az alvásban. Mostanság ilyen relaxáló zenére aludtam el, egészen jól ment. Aztán napról napra egyre rosszabbul. Ma már egy órát sem aludtam, és ma kezdődik a rendes oktatás az iskolákban.

Nagyon stresszes vagyok ezt nem tagadom, az iskola rengeteg terhet akaszt ránk, teljesíthetetlen követelményeket, és ennek a tetejébe jönnek majd most a dolgozatok. Jól lerontom az átlagom érettségi előtt nagyon örülök.

Valakinek van valami tippje, hogyan aludhatnék el? Szerintetek menjek ma iskolába így 0 óra alvással? Nem akarok pszichiáterhez járni, altatót feliratni.

17/L



2021. máj. 10. 04:15
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

Telefont, számítógépet, tévét az elalvás előtti egy-két órában teljesen mellőzd, ne nézz rá képernyőre, mert a fénye zavarja a szervezet természetes melatonintermelését. Feküdj az ágyba jó félórával-órával a tervezett elalvás előtt, és mondjuk olvass (ne képernyőről, hanem könyvből vagy e-olvasóról). Ilyenkor már csak egy kis lámpa égjen a szobában. A zenehallgatás is jó, lényeg, hogy valamilyen nyugis tevékenység legyen (szóval ne pl. valami tök izgalmas könyvet olvass). Ne egyél, ne sportolj két órával lefekvés előtt, és nagyon ügyelj, hogy kora délután után már ne fogyassz semmilyen koffeintartalmú dolgot (kávé, fekete vagy zöld tea, kóla stb.).


Ha így sem megy a dolog, melatonin mellé vegyél be valamilyen természetes altatót (pl. DM-ben lehet kapni többfélét, általában valeriána - macskagyökér -, komló, citromfű meg más hasonló gyógynövényekből vannak benne kivonatok). A meleg folyadék (pl. kakaó, citromfűtea) is szokta segíteni az elalvást.

2021. máj. 10. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
7%

Elektroszmog miatt van.

Ne tarts magadnál mobilt, ne üld WIFI-felsőben, stb.

Idén érettségizel?

2021. máj. 10. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
9%
* ne ülj WIFI-felhőben
2021. máj. 10. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem idén érettségizen, de már az idei jegyek is beleszámítanak az eredménybe.
2021. máj. 10. 16:35
 5/5 anonim ***** válasza:
51%

Tanulj meg relaxálni, az minden bizonnyal segít!

https://www.youtube.com/watch?v=EfMA04nU2Fo

2021. máj. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!