Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alvásparalízissel kapcsolatban...

Alvásparalízissel kapcsolatban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, pár hónapja fordult elő először, hogy aludtam, majd mikor fel akartam kelni nem tudtam se megmozdulni, sem a szememet kinyitni és hiába próbálkoztam egy hang sem jött ki a torkomon, aztán kb fél perc múlva felébredtem. Nagyon meg voltam ijedve, de azt gondoltam, hogy biztos csak egy valósághű rémálom volt. Azóta viszont többször is előfordult, már annyira nem parázom, mert tudom, hogy egy percen belül úgyis elmúlik, de akkor is nagyon kellemetlen. Rákerestem a neten és ez elvileg alvászavar vagy más néven alvásparalízis.

Van valaki aki szintén ezzel küzd? Tudja esetleg, hogy mi a kiváltó ok, illetve valahogy nem lehet megszüntetni?

Egyébként úgy vettem észre, hogy nálam csak délutáni alvásokkor jelentkezik,(néha bealszom suli után) nem tudom számít-e ez valamit.



2015. jan. 18. 23:33
 1/2 anonim válasza:

Szia,


Megszüntetni legegyszerűbben úgy tudod, ha mindent megteszel annak érdekében, hogy ne háton aludj. A háton alvás növeli az alvásparalízis bekövetkezését. Illetve lehetőleg ne aludj 8 óránál többet és ne nézz rémísztő filmeket.

2015. dec. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ne aludj délután! Délutáni alvásnál mindig sokkal gyakoribb mint éjszakainál.

Nekem is szokott lenni, a ma esti különösen durva volt. Addig örülj amíg nem halucinálsz ilyesztő alakokat meg hangokat.

2016. okt. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!