Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A tenyeremen van egy pikkelysö...

A tenyeremen van egy pikkelysömör hogyan kezeljem ?

Figyelt kérdés

Elég agressziv ez a pikkelysömör , vastagodik a bőrkeményedés , viszket és kirepedezik sajnos az eleven részbe is ezért fáj . A bőrkeményedés egy csiszoló géppel leszoktam vékopnyitani , egy pár napig nem látható de minden kezdődik elölről . Lassan már egy éve foglalkoztat , most már unom , ezért az a kérdésemhogyan kezeljem és főleg mivel ? Dokihóz nem akarok vele menni , mindenki értheti miért nem . Nem vagyok beoltva és nem is leszek , legalább is önszántamból boldogan és dalolva biztos nem . Hogyan tudnék doki nélkül kimászni ebből a pikkelysömörből ?

Mindenkinek köszönöm a segítő készségét !

Jó válaszért felpontozlak .


2022. ápr. 18. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A pikkelysömörből nem tudsz kigyógyulni sajnos, maximum tünetmentessé lehet tenni. Ha csak a tenyereden van, akkor te még szerencsés vagy, hidd el.

Nekem a könyökömön és a fejbőrömön jön ki, a bőrgyógyász csak alkoholos-szteroidos dolgokat adott rá, amiktől ideig-óráig jobb lett, de amint abbahagytam, visszajött, úgyhogy már én sem járok. Naponta többször kenem sűrű, extra száraz bőrre való testápolóval (eucerin vagy body shop termékeket tudom ajánlani). De teljesen nem tűnik el, ez sajnos nem egy nátha, örökre veled marad. Ráadásul nekem olyan, hogy kenhetek rá bármit, ha sokat stresszelek vagy beteg vagyok, fellángol újra.

2022. ápr. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
A bor allapota a maj mukodesere utal. Sok alkoholt iszol vagy cigizel? Sok mereganyag jut be vagy sose meregtelenitesz?
2022. ápr. 19. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat !

2 . 44 éve nem iszom , hangsulyozom , 44 éve . Cigi és kávé az van . Napi négy kávé és átlag 15 szál cigi . Szörnyen keveset eszem , reggeli az mi , az ebéd az mi ? Vacsora azt már tudom . Sztrokot kaptam 11 éve és a bal oldalam lebénult , munkából estem ki , nemzetközi kamionos voltam és a megélhetésem havi összege 52000 ft. Ebből hogyan lehet sokat enni és egészségesen élni ? Minden nap méregtelenitek mivel szinte alig eszem .

Felpontoztalak téged is . Tudom , ne is mond , nem te tehetsz az én propblémámról és nem is téged okollak .

2022. ápr. 19. 09:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Diprosaliccal tartom kordában, pár nap alatt eltünteti, persze előbb utóbb újra előjön.
2022. ápr. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sajnos vényköteles a diprosalic , nem akarok az orvos elé kerülni ha nem muszáj . Bár nem biztos , hogy pikkejsömörröl van szó csak erre gyanakodtam . Egy egyre vastagodó bőrkeményedés van a tenyeremen ami kirepedezik . Teafa olajjal kenem és a viszketés azonnal megszünt. Persze a bőrkeményedés még meg van , figyelem , hogy vastagodik e ? Nem hámlik , ez lehet hogy valami más .
2022. ápr. 21. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!