Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Szerintetek hogyan tudnám a...

Szerintetek hogyan tudnám a fenekemet napoztatni, úgy hogy ne keltsen másokban megbotránkozást?

Figyelt kérdés

Sajnos valamilyen viszkető bőrbetegség van rajta, éppen az úgynevezett "kőműves dekoltázs" mentén, aminek úgy vélem jót tenne a napoztatás, legalábbis kipróbálnám.


A bőrbetegség nem sokkal azt követően alakult ki, amikor egy hotelben szálltam meg egy estére, és megfürödtem a kádban.


Leginkább ekcémára emlékeztet, időnként viszket, nem folyamatosan. Korábban a lábfejemen volt hasonló, de az szerencsére elmúlt. Vagyis tulajdonképpen átköltözött a fenékre. Kanösztön kenőccsel próbáltam kenegetni, de nem múlik el tőle. A lábfejemről akkor múlt el az ekcéma, amikor 3 hétig influenzával feküdtem ágyban. Korábban egyszerű patikai úgynevezett sarokpuhító kenőccsel kenegettem, elképzelhető hogy ez is hozzájáruét a gyógyulásához. Voltam vele kórházban is, ahol kaptam egy kenőcsöt, amivel egy teljes évig kenegettem, de semmit nem használt.



2022. jún. 9. 14:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%

Miert kene napozni? Altalaban tobbet art, mint hasznal.

Tessek elmenni megint es megint borgyogyaszhoz, addig, amig ki nem derul, hogy ez micsoda! Mar evek (?) ota kenegeted meg nezegeted, de valszinuleg ha orvostol orvosig mentel volna ezido alatt, mar reg nem lenne semmi bajod.

2022. jún. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
Ezt egy atka fajta okozza. Én ecettel szoktam kenegetni ha megfertőznek vele, ez a leggyorsabb. De a kén-szappan rendszeres használata is segít. A napozás viszont nem számít neki, már próbáltam azt is. Az orvos nekem is felírt rá valami 5000 forintos gyógyszertárban kutyúlt kenőcsöt, ami semmit nem használt.
2022. jún. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Erkély vagy nudista strand.
2022. jún. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2! Mármint rüh?
2022. jún. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4# Nem. Hanem egy olyan faja ami inkább állatokon él. De át megy emberre is.
2022. jún. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Értem, nem tudom, hogy atka-e. Azt hiszem az atka sokkal jobban viszket, nem? Ritkán viszket. Talán inkább a sok üléstől és túlsúlytól lehet, kireped a bőr.
2022. jún. 9. 17:29
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
gomba is lehet
2022. jún. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

na az lehet, mert a lábujjam köze is szokott viszketni


bár arra van katonai hintőpor, ami jó erős, mentolos, és ha behintem vele a lábamat, hát legalább két hétig nem kell lábat mosni, olyan erős!


rázókeverékkel kenegettem még a kőművesdekoltázst, ami cink-oxid alkoholban, és izzadó hónaljra is bevált, így a golyós dezodorokban lévő alumínium helyett cink tud felszívódni a szervezetbe

2022. jún. 9. 19:36
 9/11 anonim ***** válasza:
5! Szőrtüszőatka? Demodex?
2022. jún. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
El kell menni borgyogyaszhoz es megnezetni. Ha o azt mondja h napozas akkor erkely
2022. jún. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!